Spoiler Alert

30.06.2014
19.09.2014
16.12.2014

Rytíř Chilli Pepper poráží DeathBunnyho a získává princeznu Tomato. Konec a happy end. Nebo ne? Jak to vlastně celé začalo? Teď musíte hru celou od-dohrát, tj. proběhnout celou pozpátku, od-likvidovat nepřátele a od-sbírat mince.

Hra se hraje pozpátku - rytíř automaticky běží dozadu, skoky oživuje zlikvidované nepřátele (a nesmí zabít ty živé, tj. musí je přeskočit), vrací sebrané mince, přičemž se musí vyhnout těm nesebraným, jinak by došlo k časovému paradoxu a musel by začít level znova (od konce). Levely nejsou rozsáhlé, hra spočívá hlavně v reflexech a zapamatování si postupu. Celkem je připraveno 30 levelů na od-dohrání, při úspěšném dosažení začátku hry se otevře dalších 10 bonusových úrovní a možnost odhrát všechny levely najednou (speedrun mode).

Spoiler Alert, hra ktorá mi našťastie padla v nejakom bundly, pretože za viac ako 20 centov sa táto hra neoplatí podľa môjho názoru.

A čo vlastne hra ponúka ?
➤herný čas: aj keby ste boli úplne neschopný na takýto typ hier tak vám dohranie tejto konkrétnej bude trvať okolo hodiny.
➤leveli: 3 základné svety, každý obsahuje 30 levelov. Po dokončení hry sa vám otvorí bonusový svet s desiatimi novými levelmi.
➤obtiažnosť: hra je extrémne jednoduchá a dohranie každého levela vám zaberie najviac 2 minúty.
➤vizuálna stránka hry: mne osobne sa moc nepáči ale je ručne kreslená a to treba oceniť. Animácie tiež nie sú najlepšie ale stále treba myslieť na to že je to indie hra.
➤hudba: na začiatku sa do nej aj dá celkom započúvať ale po čase je skôr otravná.
➤tvorba levelov: tento creator som nevyužil pretože si myslím že do tejto hry je tak nejako zbytočné tvoriť leveli aj ked niekoho to môže baviť.

Menšie hodnotenie
Spoiler Alert podľa môjho názoru nie je dobrá hra. Ja viem že je to indie záležitosť ale zlých hier je veľa, no táto nie je ani zábavná, nemá dobrú hudbu, zlé animácie a prejdete ju do hodiny, ja osobne za 42 minút. Samozrejme pokiaľ chcete splniť všetky achievementy tak vám hra zabere podstatne viacej času ale mne osobne sa v tejto konkrétnej hre nechce plniť všetko čo sa dá. Pokiaľ vám hra padne z bundlu tak si ju určite skuste, keže vám nezabere veľa času a budete mať daľšiu hru prejdenú, čo nie je nikdy na škodu :)

HODNOTENIE: 25/100%

Pro: nápad, dĺžka hry

Proti: obtiažnosť, hudba, vizuál