Spider-Man: The Heist

Marvel's Spider-Man: The City That Never Sleeps - The Heist, Marvel’s Spider-Man – Město, které nikdy nespí: Loupež

akce > bojová
23.10.2018 PS4
Insomniac Games
Spider-Man: The Heist je prvá časť príbehového rozšírenia titulu Spider-Man a zároveň aj prvá časť DLC trilógie so súhrnným názvom The City That Never Sleeps.

The Heist sa zameriava na obľúbenú postavu Black Cat, respektíve Feliciu Hardy. Táto zlodejka sa znovu vracia do mesta a zapletie sa do bojov miestnych mafiánskych rodín, čo neveští nič dobré pre celý New York. Do diania sa teda musí zapojiť i samotný Spider-Man a ich komplikovaný vzájomný vzťah sa môže naďalej rozvíjať. Zároveň sa aj dozviete i nové informácie o ich spoločnej minulosti.

Prvá časť tohto prídavku prináša aj tri nové obleky pre Spider-Mana a ďalšie zberateľské predmety.

Základní hra mě vzala natolik, že jsem season pass kupoval ještě před dohráním, jen abych mohl strávit v kůži pavoučnatce ještě chvíli.

Mechaniky hry zůstavají stejné, a DLC tak nabízí prakticky "jen" nový příběh, nějaké ty oblečky a myslím i nějaký nový typ nepřítele (ale nic co by nabourávalo stávající přístup k boji). Příběh se točí kolem Black cat, která se mihla v základní hře, ale moc prostoru tam neměla. A jelikož má s pavučiňákem nějakou společnou minulost, trošku se to zamotá. Celé to na mě působilo jako jeden ze tří sešitů komixu (DLC na sebe navazují a pro celý příběhový oblouk je potřeba odehrát všechny tři DLC), což samozřejmě k tématu dost sedí. A i když z toho není cítit ten pocit naléhavosti, jako u příběhu k základní hře, rozhodně mě to dokázalo udržet až do konce. Některé vedlejší úkoly působí sice jen jako výplň (otravná Screwball a její časové výzvy), ale stejně jsem je dělal všechny.

Protože metat salta, skákat po střechách a houpat se na pavučinách se mi ne a ne zajíst. DLC mi tak dalo přesně to, co jsem chtěl - další důvod, proč s pavoukáčem ještě chvíli poletovat po Manhattanu, aniž bych musel opakovat příběh ze základní hry.

Pro: Další důvod, proč skákat mezi mrakodrapy

Proti: Výplňové vedlejší úkoly, "jen" krátký nový příběh