Spider-Man

@CrocoRay (13.05.2019 18:02): Toho jednoho jsem v rámci vedlejší mise porazila. A jinak ano, tak jsem to myslela a věřím, že to v dalším díle (pokud bude) bude lepší a více propracovanější :) Tak se těším.
@raisen (komentář): Ono i v side questu je nějaký ten boss a není to čistě jen o sbírání, ale máš pravdu, že tam to sbírání hodně převažuje nebo alespoň tak jsem to cítil, že to v komentu takhle myslíš. A dávám plus, protože jinak souhlasím a měl jsem na to obdobný názor a ze hry podobné pocity. Tedy až na telefonáty, to jsem fakt neřešil a taky je v reálu nemám rád a asi více než ty :-)
@HELLER (08.02.2019 18:48): Už nevím, zda tam byla nějaká trofej, co by za to vyloženě stála :-) Ale různé bonusy získáváš postupně a 100% mám, ale prý na platinové ohodnocení musíš ještě nějaké obleky odemknout, ale na to už jsem kašlal :-) Hlavně mě to celkově bavilo, tak jsem to chtěl všechno projít.
@CrocoRay (08.02.2019 15:55): No minimálně jeden s tím Ottem a pak jsem měl tak trochu ještě na mysli souboj s Lim :)

Tys to dohrál jako 100% ? na nějakou tu trofej ? :) já minimálně díky tomu bych to tak asi rád vyzobal taky :)
Tak jsem to včera večer prošel a perfektní ! Dlouho jsem nebyl tak spokojený při hraní hry :)

Jediná malá výtka míří k těm haluška stavům, ale naštěstí tam toho není moc a díky tomu nemá cenu dávat o 5% méně hře.

Bravo ! teď se jen nabízí otázka, zda mám dozobat vše, co zbylo nesplněno po městě .. :D
Jo jo :)
No já jsem ve fázi, kdy mám lvl 29 a je to jiné, než na začátku, to ano :)

Jinak já osobně mám Spidermana velmi rád, už z dob, když jsem se jako malý díval na kreslený seriál a totálně jsem to žral.
Batman už mě tak neboduje .. ale to je jen můj osobní problém :D
@HELLER (06.02.2019 08:02): Já měl ze startu hlavně problémy se souboji a prohrával jsem proti pár mamlasům. Ale jak jsem se to pořádně naučil, tak jsem skákal doslova jako Spider-man a všechno drtil jak nějaký šílenec, který je absolutně nezastavitelný. Hlavně, jak přibudou schopnosti, tak pak to byla šílená podívaná a člověk jen háže pohledem ze starny na stranu a ani neví, kde se to už odehrává a než se vzpamatuje, tak všichni v síti.

Spolu s Batmany nejlepší hra s komiksovým hrdinou.
Jo s tím ovládáním jsem taky bojoval .. jelikož nemám celkově moc zkušeností s PS a ovladačema .. ale dá se to a včera už jsem hrál jak spider-machr :D
Musím říct, že jsem se dlouho nebavil tak, jako u této hry. Líbí se mi jak hlavní mise, tak ty vedlejšáky, furt je tam co dělat, město vypadá krásně v jakékoliv denní době a počasí, no asi vím, jaké hře dodatečně udělím korunku nejlepší hry roku 18 :)
tak jsem to konečně taky rozjel a super, ten pocit z lítání na pavučinách je bomba... až se zapomenu a nevnímám, že na mě někdo mluví, takže mi trochu uniká ten začátek, co po mě vlastně ta cajtka chce :-)... trochu hapruju s ovládáním, je tam na mě nějak moc kombinací :D, takže jsem ze začátku docela dost umíral, no s GoW jsem taky ze začátku bojoval a pak to bylo čím dál jednoduší, předpokládám, že tady to do ruky dostanu stejně...
Od včerejška jsem konečně opět vlastníkem PSka, jelikož mám konzoli a k tomu Spider detektiva, tak jsem neváhal a hraji ji jako první a po první cca hodině a půl jsem velmi spokojen, těšil jsem se na ní moc a nezklamala zatím :)
Jsem milovník Batmana ať už her,filmů a nebo komixů. Ale z Marvelu mám nejraději právě Spidermana a je fakt že tohle je nejlepší hra s tímto hrdinou. Nechci to moc srovnávat s Akrham sérií ale co mám v tého hře odehráno cca 7 hodin tak mě mrzí jedna věc. Tou věcí jsou vedlejší úkoly, kterých je dost a některé jsou celkem i zábavné, ale škoda že se do nich nedostaly nějací další záporáci, přitom Spíďa má nespočet zajímavých protivníků. V Arkham sérii byli vedlejší úkoly skvělé, vždy se tam objevil nějaký záporák a někdy i bossfight sním, ale tady (aspoň podle toho co vím) to tak nefunguje. Klidně tam mohli dít např. Morbiuse, Chameleona, Mysteria atd... Příběh jsem ještě nedohrál tak nevím jestli je tam nějaký náznak na případné pokračování a bylo by super vidět právě tyto záporáky třeba v dalším díle :)
Nezkoušel někdo tu ultimate obtížnost? Nebo jak se to jmenuje...jestli to je fakt výzva...
Tak 98% hotovo. Zbývá už jen nějaká hlavní mise a všechny vedlejšáky jinak kompletně hotové. Snad jen takové ty bonusy focení obrázků na stěnách nemám, ale to se tam snad ani nezapočítává a je to jen nějaký bonus. Z těch normálních vedlejšáků, co jsou na mapě, mám hotovo kompletně vše. Nahrál jsem i extra level a dostal 1 bod ke zdraví a 1% navíc damage :-))

Tak hlavní misi si nechávám po noční a Spider-man dohrán. Soubojový systém je tu jinak úžasný. Souboje mě baví mnohem více než v Batmanovi a jsou chytlavé, takže jsem se v nich úplně vyžíval. Celkově mě sice Batmani bavili více kvůli té temnoty a prostředí, ale nemůžu říct, že by Spider-man byl horší. Třeba konkrétně v těch soubojích je podle mě i mnohem lepší. Batmani byli takoví lehcí a hodně na efekt, že Batman sám drtil nepřátele a hráč se nemusel tolik snažit. Ale tady je Spiderman takový zranitelnější a má více komb, takže krása je právě v té kombinaci a řetězení komb, kde se snažíte nedostat ránu a zároveň hlídáte zdraví, aby nekleslo moc a postupně doplňujete. Ale i tak, jak jsem se stal přeborníkem, tak už nebylo možné mě dostat a Spider-man začal být nepřemožitelný. Ale o to více jsem si to pak užíval, jak jsem drtil jednoho nepřítele za druhým. Jinak ta zranitelnost je tu snad i kvůli tomu, že Batman na ozbrojence šel potichu, zatímco tady Spider-man mezi všechny skočí a rube to.

No, každopádně jsem se u toho bavil hodně a i ty vedlejšáky a expy mě hodně motivovaly, i když ke konci už jsem měl vše na max. a ty body za hlavní mise už šly jen na ten extra level, ze kterého už prakticky není skoro nic. Jen ten bod ke zdraví procento k damage a maximálně ještě dobrý pocit. Škoda, že tam není Venom.
Tak splněno 63% a pořád se věnuji hlavně vedlejšákům průběžně, protože na konci po příběhové lince už by se mi nechtělo a navíc XP body se hodí a je tam motivace. Tombstone je ale borec. Asi jediný nepřítel zatím, kde jsem musel použít speciální schopnosti s elektřinou apod. a zatím jsem si vždy vystačil s klasickou sítí, ale tady jsem ho potřeboval už nějak neutralizovat, protože on dobře vykrýval útoky.

Ještě ten Taskmaster v prvním kole byl docela dobrý soupeř. Nevím, jaký bude v těch dalších, bo mi slibuje odvetu, ale ještě jsem všechny jeho úkoly nesplnil.

No, ale Venom by mi asi nakopal prdel, tak naštěstí ve hře není :-D
@kuler91 (17.11.2018 15:23): Já hraji na střední a teď jsem vylepšil řadu vlastností a naučil se používat nové schopnosti, takže už je to poměrně jednoduché, ale ze startu jsem čuměl, jak je to těžké. Jsem čekal Batman styl, že je všechny roztřískám a můžu se při tom jednou rukou škrábat na zadku. Ale jak mi Brute natáhl a já ztratil skoro celé zdraví, tak jsem byl rychle vyveden z omylu. Každopádně silnější útoky, lepší doplňování zdraví a vyšší odolnost mi zaručuje v boji už nepřemožitelnost. Stačilo si jen trochu s tím pohrát :-)
@Makky (16.11.2018 15:52): Jo, všiml jsem si, že nějaké hlavní mise jsou takové jakoby více misí v jednom nebo jak to nazvat. Nedá se dělat žádná jiná vedlejší, ale přitom už se hlavní cíl úplně změnil. Jen nevím, jestli je tam fakt rozdíl, že ta další mise má i jiný název nebo je to jen jedna mise udělaná takovým odlišným způsobem.

Každopádně už mám 45% a pořád dělám ty vedlejšáky, ale musím říct, že souboje nejsou tak jednoduché. Ty koruny se sídlem Fiskových gangesterů si nechávám až na konec, protože jsou docela těžké. A i obyčjení démoni mi občas nakopou prdel, jak dělají bordel ve městě. Když pomáhájí fízlové tak pohoda, ale jak jsem s nimi sám, tak mi dají někdy zabrat.
@CrocoRay (15.11.2018 22:18): Haha jo, toto je trochu nedotiahnuté. Napriek tomu vedlajšáky sú tu fajn. Tiež to tak mám, že keď hra baví (a Spidey teda bavil dosť), tak hlavnú linku odsúvam. Niekedy však dáš nejakú hl. misiu a hneď ťa to posunie znenazdajky na ďalšiu, takže aj posun je poriadny. Proste si to užívaj, o tom to je :)
@kuler91 (15.11.2018 19:21): No, mě právě ty vedlejšáky hodně baví a hlavní příběh mi nepřijde tak dlouhý. Tedy soudím podle toho, že jsem moc z něho neudělal a hraním strávil 10 hodin, přičemž většinu času jsem utopil právě ve vedlejších aktivitách, takže myslím, že už bych měl hlavní linku jinak skoro dohranou. A pak navíc expy se hodí :-)

@Paul (15.11.2018 19:42): RDR 2 jsem bral hlavně ze startu tak, že jsem plnil pouze vedlejší aktivity a příběhem postupoval pomalu. Postupem času mě začínal lákat více příběh a to vedlejší mě z určitého důvodu omrzelo, ale nebudu říkat proč. No, jsem zvědavý, jak u toho Spidermana to bude, ale řekl bych, že se budu celou dobu více věnovat vedlejšákům. I když je fakt, že hlavní linka mi přijde docela solidně zpracovaná. Jen trochu úsměvné je, že dostanu hlášení, že plecháč vykrádá banku. Já dvě hodiny plním vedlejšáky. Některé dokonce i posunou celý den dopředu. Pak přijdu do banky a plecháč tam je furt :-)
@CrocoRay (15.11.2018 19:13): když mě to baví (což zde byl ten případ), tak vždy jedu vedlejšáky first, hlavní mise second, stejně jako ty. RDR2 hraju taky tak, takže postupuju hlavním příběhem velmi pomalu. A jsem za to rád.
Jakým stylem jste to vůbec hráli? Čistě hlavní linku nebo půl na půl či jste jeli první hlavně všechny dostupné vedlejšáky, občas dali hlavní misi a pokročili v příběhu a zase udělali všechny dostupné vedlejšáky, které se odemkly?

Já to právě zatím jedu kompletně, že plním všechno vedlejší, co mám odemčené a pak vždy jen hlavní misi, abych se podíval trochu dál a pokročil v příběhu a pak zase vedlejšáky.

Strávil jsem u toho asi 8 hodin a mám splněných 33%. Baví mě to hodně.
@Makky (13.11.2018 20:45): Tak hlavně pohyb po městě se mi moc líbí. Plním často jen vedlejšáky a občas dám nějakou hlavní misi. Sice město mi přijde takové hodně velké, takže na detaily zase tak brát ohledy nebude a nejde to srovnávat s GTA apod., ale souboje a levelování mě baví.

Docela mě to překvapilo, protože jsem čekal, že půjdu čistě jen hlavní linku. Zatím 4 hodiny hraní za mnou a jsem na úplném začátku.
@kuler91 (13.11.2018 17:44): Jako divím se, že mě právě bavily i ty vedlejšáky. Zatím se jen rozkoukávám a hrál jsem to 2 hodiny, ale bavilo mě to. No, dneska mě trochu bolí hlava, ale zítra si to dám asi na trochu déle snad.
Tak už je to doma. Spolu s RDR 2 jediné 2 hry v kategorii "Must have", tak jsem zvědav. RDR 2 už za mnou a bavilo mě to, tak na tohle se nakonec taky těším.
Ufff, ta hra mi dela v hlave ruzovou penu. Nejen ze ruzne po meste clovek narazi na lgbt vlajku, nejen ze clovek hraje chvilku za n. nebo zenckou, ono to je tak milounkovaty, ze hodnoceni ukolu je - uzasne/senzacni/dokonale kolo!! To aby zencky, n. a podobni retardi meli pocit, ze i kdyz jsou ty nejposlednejsi nuly, tak patrej taky mezi ostatni cislicka. Grc.

(prispevek je myslen ironicky, ale v podstate je pravdivy)
Bylo to skvělý..lepší než všechny spidey filmy. Insomniac tu odvedl masivní kus kvalitní práce.
Těžká ubisoftovina tohleto - milion kolektiblů, milion ikon na mapě, věže na odemykání mapy...ale naštěstí je to tak dobře udělaný (město + pohyb po něm), že to nijak extra nevadí. Jinak je to napsaný kompetentně a hraje se to hodně příjemně.
@kuler91 (15.09.2018 17:27): Tak to jsem rád, protože jsi k tomu přistoupil s podobnými předpoklady a důvody proč si to zahrát. Osobně mám Batmany rád a proti Spidermanovi opravdu nic nemám a vlastně jsem i rád za dalšího hrdinu ve hře s obdobnými mechanismy. Sice nemyslím, že mě to bude bavit více, ale pokud je důstojný nástupce, tak mě to těší a věřím, že mě hra bude bavit. Osobně to byla asi spolu s Red Dead Redemption jediná hra, co jsem si chtěl předobjednat, ale vzhledem k tomu autu si to zahraji až tak za půl roku, jak to bude levnější. Ale třeba si to koupím jako dárek pro sebe k Vánocům, ještě nevím. Ale hra mě láká hodně a jsem rád, když to lidé takto vysoko hodnotí. S kámošem jsme se bavili a předtím říkal, že snad to nebude propadák, že se necháme překvapit. Nakonec vidím kladné ohlasy.

Jinak ten pohyb se mi taky líbí na videích. A v Batman sérii mě hodně bavil v Arkham Knight. Tady Spiderman to má takové efektnější co se týče těch pavučin.

No jak říkám, jsem rád za dalšího komiksového hrdinu v kvalitní hře a s těmito mechanismy a v dospělejší formě. Já ty předchozí hry moc nepočítám.
@CrocoRay (15.09.2018 14:16): Batman sérii mám fakt hodně rád a dá se říct, že i s ním to srovnávám ... tady jsem zapomněl zmínit v minulém postu, že to měli Insomniac trochu jednoduší a většina podobných her se do jisté míry Batmanem insporují, navíc skvělý Arkham city je už 7 let starý ? Jinak Batmana hodnotím 90 % tuším všechny díly a jedná se o jednu z mých nej sérií. Nicméně tohle bylo prostě hratelnostně podstatně zábavnější, ten pohyb po městě je fakt něco, to opravdu hodně vyšperkovali .. :) A pokud má člověk alespoň trochu šikovné prsty, tak i ty souboje můžou vypadat opravdu efektivně.
Ve zktrace: Kdo měl rád Arkham sérii a nemá nic proti Spidermanovi tak ho tahle hra nemůže zklamat. Jinak filler ala ubisoft se dá prostě ignorovat ... Já osobně pár vedlejších aktivit udělal, ale jel jsem vesměs jen hlavní linku, ale už jen kvůli tomu pohybu po městě to určitě ještě párkrát zapnu a dodělám alespoň těch pár vedlejšáků.
@kuler91 (15.09.2018 13:00): Občas se tu mrknu, ale tvůj post mě donutil se i po delší době přihlásit :-) Spiderman mě hodně lákal, ale vzhledem k šetření na auto teď na kupování nových her seru, ale jsem dost úchylný na Batmany a právě proto mě Spiderman lákal jako jedna z mála her nejvíce a je na mém seznamu.

Nehrál jsem a tedy nemohu ani soudit, ale co se dívám na recenze a vidím gameplay videa, tak právě v rámci žánru je to "batmanovka" a tam bych řekl, že ti lepší být mohou. Ale je to o vkusu a tobě třeba sedl více Spiderman nebo nevím, zda jsi Batmany všechny hrál.

Ale jsem zvědavý, jestli se mu v mém případě alespoň svou kvalitou přiblíží.
Tak já zvedám na 95 %, protože v rámci žánru nic lepšího neexistuje - opravdu neskutečná zábavná hratelnost, která i po 20 hodinách stále baví, což nebývá moc časté a to jak souboje, tak pohyb po městě, který se prostě neomrzí ... :) Příběh byl fajn, nic přelomového, ale to asi jako u všech spider filmů ... předvídatelné, ale naprosto splnil účel a je vidět, že se Insomniac snažili na všech frontách. Počítám s tím, že tohle bude pro mě asi number two letoška ( hned za RDR ).
@SíDžej (08.09.2018 21:32): Ten combat je docela rychlej, ale když se člověk snaží, tak to vypadá fakt hodně efektivně a je to pak docela radost, ale chce to trochu i té šikovnosti :) .... ten souboják je ve finále mnohem zábavnější než u Batmana ....
Myslím si, že si to ty 9 v těch recenzích zaslouží celkem po právu ... Uvidím dál, ale zatím jsem cca po 6 hodinách dost spokojený a ten humor, příběh je úplně v pořádku. Jo asi se jim to fakt povedlo ....
Hele paráda, je fakt radost se pohybovat po městě a ten humor mi fakt sedí, těším se až se mi otevře víc možností v soubojáku, na začátku to je takový okleštěný.
@Walome (08.09.2018 19:57): Jsem si cca 4 roky koupil ps3, protože jsem si chtěl zahrát RDR ... když jsem to zapnul a obraz vypadal jak jedna velká kostička ( o fps nemluvě ) tak to putoval zase hezky zpátky :D ....
No, pokud se nepletu, tak GTA 5 taky jela na starejch docela dost špatně, ale u 2 bych se toho nebál, přeci jen ta 5 musela být pro PS3 a xbox už moc velké sousto :)
Každopádně jsem si ted pouštěl znova to gameplay video ( RDR ) a vypadá to fakt suprově, nemůžu se dočkat.
@Walome (08.09.2018 16:02): U PRO je to jednou nahore a jednou dole. U plno her jsou ty benefity docela velky a znat to je hodne ( AC Origins, Fallout 4, Dark Souls 3 atd) a nekdy je to spis ke skode. Treba u specialky Skyrimu ktera bezi nativne v plnych 4k je obcas fps kolem 20-25, sice obraz je paradni ale ta plynulost oproti zakladni PS4 kde to bezi 1080p je desna. Ale i tak si myslim ze PRO se vyplati mnohem vic, obvzlast kdyz nekdo nema PS4 vubec. A ti co maji obyc PS4, tam to je na zvazeni. Ale muzu potvrdit ze vetsina her tam proste bezi lip, pri vetsich detailech a plynuleji.
Podle me je PRO jen pro lidi co si kupovali PS4 az pote, co vyslo. A zbytek si koupi aspon levnejsi vobyc verzi :) ale asi driv vyjde petka nez bude mit PRO smysl.
@Molceon (08.09.2018 13:56): Já hraju taky furt na kliscké ps4 a žádné větší ústupky furt nepocituji ... sice bych mohl, ale už to upgradovat na PRO nebudu ...
Jinak z letošního tria - god of war, detroit mi tohle sedí jednoznačně nejvíc ... ty 2 zmíněné hry jsem ani nedohrál.
Tak jsem včera byl koukat kamošovi přes rameno, vlastní starou ps4 tak jsem byl zvědavej jak moc velkej downgrade to bude oproti prezentované ukázce z Pro verze.
Musím se poklonit, ta vykreslovací vzdálenost, textury i celkově atmosféra města, je parádní i na ps4 fat. Občas sice zazlobí nějakej zásek o budovu, ale celkově z toho mám dobrý pocit.
Tak špatné to zatím není, ale určitě pojedu jen hlavní linku ... ten vedlejší balast určitě dělat nebudu.
Každopádně Batmana to určitě nepřekoná :)
@Paul (06.09.2018 20:58): jejda, to jsou krásné vzpomínky :) taky jsem to sledoval jako blázen. Novej Spíďa asi na PC nikdy nebude, takže holt budu muset koupit PS4pro, stejně bych si rád prošel i Horizon a Detroit a GoW a další exkluzivity. Pokud to nezvládnu někdy teď, tak snad si to naježím na Vánoce, ať mám taky nějakou radost :D
Tak jsem neodolal a v pátek mi to přijde. Spiderman hry já docela i rád, tak se zrovna u tohoto nebojím, že bych to rozehrál a pak na to měsíce nesáhl jako u GoW.