Soccer Manager

Fussballmanager Fun

září 2002

Fotbalový manažer, v němž se ujímáte úlohy, trenéra, manažera a prezidenta fotbalového klubu v jedné osobě. Vaším úkolem bude vybudovat silný tým se spolehlivými hráči fungujícími v obraně i útoku a ekonomicky stabilní a prosperující klub schopný samostatné existence, který zvládá i výchovu mladých fotbalistů nastupujících generací.

Váš tým si vyberete mezi oficiálně licencovanými anglickými, německými, holandskými, rakouskými, francouzskými a italskými kluby různých lig a divizí sezóny 2001-2002. Od tohoto okamžiku máte v ruce všechny možnosti a proměnné k dosažení úspěchu, jak v oblasti hráčské, tak i finanční. Součástí je rozsáhlá databanka hráčů se všemi důležitými informacemi a statistikami o jejich výkonnosti. Zajímavostí je možnost účastnit se i mezinárodních soutěží v Lize mistrů a poháru UEFA.

Multipalyer maximálně pro 4 hráče je možný v režimu hot-seat nebo po síti.

Jo tuhle hru jsem v databázi kdysi hledal. Ono je taky těžké se v tom orientovat když každá druhá hra tohoto žánru se jmenuje stejně jako žánr "fotbalový manažer". Vzpomínky mám však už docela vybledlé, pamatuji si že byl zajímavý systém zobrazování dovednosti hráčů pomocí hvězdiček, každý měl podle svého potenciálu počet hvězdiček které se potom trénováním naplňovaly. Hrozně primitivní ale fungovalo to. Popravdě mám ve vyspělejších manažerech pocit zbytečnosti tréninku - je racionálnější kupčit s hotovým než riskovat s něčím novým, potenciálním. Explicitní determinismus rozvoje hráčemi dává chuť rozvoji mladíkům víc obětovat.