Hele ho! Na Steamu je další DLCčko na Snipera! OK, stahujem, 4€ pryč... Snad to bude stát zato!
No, jak se to vezme... Grafika stejná, zvuky taky, o těhle věcech si přečtěte v komentáři na původní hru Sniper Elite V2... Opět se podívám pouze na zvláštnosti.
Tak zaprvé: Takzvané volné prostředí. Ano, pánové a dámy, už to není koridorovka! Jak to v Rebellionu dokázali? Prostě udělali, dá se říct, čtverec a ten a zaplnili třeba budovama, který jdou procházet! Takže máte asi 3 nebo 4 cesty, jak se dostat k cíli.
Naskriptovaný je to jako blázen. Položíš určený počet náloží nemusíš pokládat všechny, stačí jenom asi 3 a ty jsou blízko od sebe a hned z čistajasna se začnou sjíždět němci... A hlavně k tomu místu, odkaď jsi vylezl. Cesta zpátky je celkem strastiplná. Ještě to ani nebouchlo a už stejně všichni němci v Německu ví, že se něco děje. není ale nic jednoduššího, než je v tom "volnym prostředí" obejít.
Neboť ke Sniperovi patří pseudo-stealth máme tady třeba letadla, která v pravidelných intervalech přelítají nad oblastí. Taky dobrý.
Jako za 4€ by se toho dalo udělat víc, než půl hodinky plížení a dvě nový pušky...

Pro: Volný prostředí, nový zbraně...

Proti: Chybí závěrečný výbuch, skripty, skripty, skripty...

Jednoznačně nejlepší mise z celé hry. I když toto DLC přidává do hry i nějakou tu zbraň, hlavní je nová mapa, která mi přišla z celé hry daleko nejzajímavější a proti Hitler DLC i celé původní kampani přináší do hry zcela nový zážitek. Tato mapa je totiž nejotevřenější a přináší nejsvobodnější zážitek. Jak jsem psal už dříve, je SE V2 poměrně lineární záležitost (nechápejte mě zle, lineární hry mám dost rád), ale tato mapa je dost otevřená, řekněme široká a umožňuje hráči vcelku svobodný pohyb i výběr průchodu a eliminaci cílů.

Nejedná se o úplnou koridorovku a v porovnání právě s nadcházejícími díly ukazuje, kam se nové díly budou ubírat - a to možností svobody volby cesty, zbraní i postupu.

Příběhově ani hratelnostně toto DLC úplně nenavazuje na původní hru, takže je možné se do něj pustit i bez znalosti nebo průchodu původní kampaně, i když já jsem si ho nechal až jako takový bonbónek na závěr. Dlužno říct, že mise není příliš dlouhá a za hodinku, při výběru vysoké obtížnosti a opravdu opatrného postupu možná za dvě jste na konci, přesto velmi příjemně zakončuje celkový dojem z celé Sniper Elite 2. Musím uznat, že upřímně u mě celkově pozitivně ovlivnila pozitivní nahlížení na druhý díl, který byl poměrně koridorový a lineární a k jeho hraní jsem se dostal až po dohrání famózního třetího dílu.

Pro: Poměrně otevřené, svoboda postupu, prostředí, nejlepší mise z celé Sniper Elite V2

Proti: Krátké, neuspokojivé zakončení

Z mého pohledu lepší, než předcházející výprava za odstřelem Hitlera, která se přeci jen nepovedla zasadit do zajímavějšího kontextu. The Neudorf Outpost mě bavil i tím, že jsem se mapou pokoušel (motivován trofejí) prokousat bez odhalení a kradmé sledování a poprava nic netušících hlídek mne bavila.

Mapa je značně otevřená a od hlavní hry odlišná. Cíl lze navíc splnit v různých kombinacích a cesta tak není předem úplně nalinkovaná. Jen je škoda, že úplně absentuje animace výsledku vašeho snažení. Takhle prostě zaneřádíte nepřátelský tábor výbušninami, odplazíte se pryč a tím to hasne. Přitom to mohl být vážně pěkný ohňostroj...

Hodnocení na DH v době dohrání: 65 %; 9. hodnotící; digitální verze PSN

Pro: Designováno na kradmý postup, který relativně funguje; otevřenost mapy i cíle

Proti: Bez pořádného zakončení; přetrvávají zápory ze základní hry (viz komentář)

Moc pěkná lokace, opět plně otevřená. Snipování na ukrutné vzdálenosti probíhá v prosvícené luční krajině spojující se s naftovým depem. Přesně s tím depem, které tvoří hlavní gró páté kampaně Nazi Zombie 2. Nutno dodat, že je v SENZE 2 mapa tak upravená, že je skoro k nerozeznání od původní verze.