Sniper Elite 4 - Deathstorm Part 3: Obliteration

Sniper Elite 4: Italia - Deathstorm Part 3: Obliteration

18.07.2017

rozšíření

Příběhové rozšíření Obliteration je třetí a zároveň poslední epizodou z trojdílné minikampaně s názvem Deathstorm, kde hlavní hrdina musí zmařit tajné nacistické plány pro odvrácení útoku postupujících spojenců. Tuto kampaň je možné (stejně jako původní kampaň) hrát sólo nebo v kooperaci ve dvou.

Ve třetí části je již Karl Fairburne plně seznámem s jadernou hrozbou jménem Deathstorm a čeká ho tak poslední cesta do bavorského města Steigerloch nacházející se přímo v srdci Třetí říše. Jedná se o silně střežený podzemní komplex, proto Karl musí využít všech svých dovedností k tomu, aby neutralizoval zařízení a jednou provždy zastavil tento ohavný projekt.

Musím říct, že po dohrání všech DLC se cítím spokojený na max. Mise jsou nevídaně dlouhé, takže jsem si připadal jak v kampani. U trojky jsem kolikrát dohrál DLC během půl hodiny, kdežto u čtyřky mi to dalo minimálně půl dne. :-)

Germánské malebné městečko je plné budov, do kterých lze vlézt a i když se všechny interiéry podobají jak vejce vejci, dovolují docela slušnou manévrovatelnost. S přilehlým okolím, včetně impozantního kostela, několika sniperských věží a mnoha uličkami, je tahle mapa největší v celém SE4. Po splnění hlavního úkolu nenásleduje laciná animace s utíkajícím Fairburnem, ale je potřeba se dostat zpět přes město plné čerstvých posil. Těžká technika, hromady sniperů a samozřejmě pěšáků ke šmikání naprosto přesahuje množství kterékoli jiné mapy původní hry. Taky vedlejší úkoly jsou zajímavější a náročnější.

S délkou přes 3 hodiny strká Obliteration do kapsy všechny ostatní mise. Rebellion si tentokrát nechal to nejlepší až do DLC, zřejmě aby trochu utlumil tu jejich šílenou cenu. Ale proč ne... Další díl v nitru Evropy? Bring it on!