Sniper Elite 4 - Deathstorm Part 2: Infiltration

Sniper Elite 4: Italia - Deathstorm Part 2: Infiltration

25.04.2017

rozšíření

Příběhové rozšíření Infiltration je druhou epizodou z trojdílné minikampaně s názvem Deathstorm, kde hlavní hrdina musí zmařit tajné nacistické plány pro odvrácení útoku postupujících spojenců. Tuto kampaň je možné (stejně jako původní kampaň) hrát sólo nebo v kooperaci ve dvou.

Ve druhé části je Karl Fairburne vyslán do okupovaného Niroli, středověkého vinařského městečka na severu Itálie, které nyní slouží jako významná nacistická základna. Karl zde pátrá po důležitém italském vědci, který ví více o nebezpečných smrtících kanystrech plných plutoniových částic (tzv. projekt označený jako "Deathstorm", který byl poodhalen v první části). A aby toho nebylo málo, Karl musí také zachránit vědcovu ženu, která je uvězněna proti své vůli jako pojistka pro spolupráci vědce s nacisty.

Líbí se mi, že na rozdíl od DLC k trojce jsou u čtyřky poměrně rozsáhlé mise. Jejich délku bych si troufl přirovnat k délce misí v kampani, takže PARÁDA!

Stejně jako Inception, je i Infilitration hodně povedená a rozlehlá mapa. Tentokrát se odehrává v opevněném městečku s přilehlým okolím a ohboy, těch taktických možností je tady požehnaně. Do některých koutů mapy jsem se ani nestačil podívat.

Je možné zde najít prototyp zbraně Neunfaust, což je takový kapesní rotační kanón, se kterým je likvidace čehokoli obrněného otázkou chvilky. Bohužel je tahle zbraň nepřenosná do jiných misí, ale sranda je to i tak. Nutno dodat, že se nejedná o žádnou sci-fi ujetinu - předlohou Neunfaustu je skutečná zbraň Fliegerfaust, kterou Němci vyrobili na konci války.

Na chování nepřátel platí mé výtky již z komentáře Inception, snad jen dodám jednu nepříjemnou zkušenost, kdy jsem rychlo-uložil situaci před větší akcí, při které se nepřátelé dostali do útočného modu. To jsem chtěl vrátit zpět rychlo-načtením a ačkoli jsem stál tam, kde jsem měl, zalarmovaný stav náckům zůstal. Netuším proč, ale zřejmě se jedná o chybu už z původní hry.

Herní doba: 2hod