Sniper Elite 4 - Deathstorm Part 1: Inception

Sniper Elite 4: Italia - Deathstorm Part 1: Inception

21.03.2017

rozšíření

Příběhové rozšíření Inception je první epizodou z trojdílné minikampaně s názvem Deathstorm, kde hlavní hrdina musí zmařit chod nacistické námořní základny nacházející se v chladném prostředí severní Itálie. Tuto kampaň je možné (stejně jako původní kampaň) hrát sólo nebo v kooperaci ve dvou.

V první části se Karl Fairburne musí infiltrovat a neutralizovat centrum Kriegsmarine. Během mise se však dozví, že místo skrývá daleko důležitější informace. Karl musí získat tajný balíček s kódovým označením Deathstorm, související s tajným projektem Manhattan, jehož cílem byla snaha Američanů zkonstruovat jadernou bombu.

Mapa svou rozlohou konkuruje misím z původní hry. Odehrává se v zimě, takže pokud si člověk užil trochu toho poprašku v poslední misi SE4 (já tedy ano), tady dostane další dávku sněhu, i když v industriálním prostředí přístavu.

Co mě docela vytočilo je chování nepřátel. Mám pocit, jakoby autoři trochu pootočili volume agresivity a šestého smyslu doprava. Většinou stačí vteřina, po kterou mě nácek jen zahlédne a okamžitě vyvolá poplach v celém svém sektoru. Zřejmě jsou nějak duševně propojeni, jinak si to neumím vysvětlit. I účinnost tlumiče se zdá být snížena, protože nepřítel nemá problém zalarmovat celé širé okolí jen kvůli toho, že slyšel svým ultrazvukovým sluchem tlumený pšouk přes dvě zdi a jedno patro. Samozřejmě se stále bavím o nejvyšší obtížnosti. Kdo hraje na nižších, může počítat se standardním chováním.

Jinak je mapa pěkně navržena a její dohrání mi zabralo asi dvě a půl hodiny. Měl jsem problém se splněním jednoho z hlavních úkolů, protože autoři opět nepočítají s tím, že by někdo hrál bez GPS a tak né vždy poskytnou dostatek vodítek pro splnění mise. Stejně tak mi nedošlo, proč se jeden z vedlejších úkolů sebrání dokumentů od oficíra hlásí jako nesplněný v momentě, kdy jej neoberu do tří minut od jeho smrti. To i přes to, že leží jen tak na zemi a nikdo se k němu nedostane. Oh well, challenge...

Nejsem velkým fandou podobných přídavků, na kterých se autoři snaží nahonit ještě nějaké chechtáky a to i přes relativně vysokou cenu původní hry. Season Pass za tři kila nikoho nezruinuje, ale dobrý pocit z toho nemám. Přesto jsem si to relativně dobře užil a můžu tenhle nášup doporučit.