Původní SimCity jsem hrával intenzívně už na svém 8-bitovém Didaktiku a byla to naprosto úžasná hra. Pak přišla konverze na PC, která v podstatě nepřinesla nic nového až.. Až se objevilo SimCity2000. Na svou dobu ve slušné grafice a hlavně s bezvadně fungujícími principy což se u budovatelské strategie rozhodně cení. Je zkrátka úžasné sledovat jak se z ničeho zvedají nejprve malé baráčky a později velké činžáky, jak se staví stále větší a lepší továrny či komerční centra. Pak přijde starost o dostatek elektřiny, vody, problémy s dopravou, lidi chtějí (potvory nevděčný) policejní či požární stanice, školy, nemocnice atd. atp. Zkrátka starostí až nad hlavu, ale odměnou je vám vaše vyrůstající město do krásy (nebo někdy i ošklivosti:). Touto hrou se dá zabavit opravdu na hodně dlouho a fajnšmejkři si můžou pomocí editoru připravit i vlastní terén pro své město. Tady můžu poradit jeden tip, postavte nejlépe v rohu hodně vysokou horu pokrytou tekoucí vodou - ráj pro vodní elektrárny a levnou energii:)

Pro: Zábavná a fungující budovatelská strategie. Editor.

Proti: Hra nemá cíl a v pozdějších fázích hry může i trochu nudit.

Sice jsem nehrál úplně první Sim City, ale troufám si říct, že to bylo právě Sim City 2000, které definovalo žánr budovatelských strategií, kde máte za úkol vystavět své vlastní město od kanalizace, přes obydlí a továrny, až po přísun tolik potřebné elektrické energie. A když už se vám začne dařit a všichni obyvatelé jsou více či méně spokojení, přijde pohroma typu povodně nebo návštěvy z vesmíru a je opět o zábavu postaráno.

Kreslená grafika v rozlišení 640x480 na svou dobu vypadala hodně dobře. S ovládáním hry a pochopením nebyl problém ani pro sedmileté dítě, takže nebyl problém si časem na hru vypěstovat lehčí závislost.
Nad Sim City 2000 jsem strávil dlouhé hodiny a to nepočítám jen svoje odehrané hodiny, ale i hodiny strávené u kamarádů, kteří také stavěli a budovali jako o život. Sim City jsme vlastně hráli do té doby, než přišel legendární Transport Tycoon.

Pro: jedna z prvních propracovanějších budovatelských strategií, grafika, herní možnosti, editor mapy

Proti: v pozdějších fázích hry lehce stereotypní