Silent Hill 2: Director's Cut

@RXQ79rudax (10.10.2017 00:16): So súbojmi v dvojke som problém nemal, síce je pravda, že nepriateľov tu bolo menej druhov, ale všetko to malo svoje opodstatnenie. Hral som to hneď po jednotke, tú som hral cez ePSXe s gamepadom, ale popravde sa mi to ovládanie v 2 vcelku páčilo, kvôli tomu, že som to hral na notebooku a dalo sa to hrať čisto s klávesnicou, takže to bolo dosť pohodlné. :D A to s tým ukladaním by malo byť tuším v Director's Cut verzii, a ak si dobre pamätám, tak na PC iná ani nebola. I keď ja som to vlastne ani nikdy počas hry nevyužil. Svoje záverečné hodnotenie si nepamätám, ale ending som mal Leave, ten sa mi páčil najviac (ale kanonický by mal byť asi In Water, podľa SH4).

A k tomu Homecomingu, tá konverzia je fakt strašná, myslel som, že mám len takú zlú verziu, ale očividne s tým padaním a chybami majú problém všetci. K príbehu sa ešte vyjadriť neviem, som asi niekde v polovici, ale oproti predchádzajúcim dielom je to o úroveň slabšie. Asi najlepšie, čo tam je, je súbojový systém, ten mi vcelku sadol. Ešte som zvedavý na Downpour, ak sa k nemu teda niekedy dostanem.

A ak si nehral Shattered Memories, tak ten stojí určite za vyskúšanie.

@CJ (30.09.2017 13:46): Večer s dvojkou pořádně začnu před několika dny jsem zkoušel souboje s tím prvním typem monster - a úplně jsem z toho šílel - z toho otřesnýho ovládání, ten soubojový systém - musel jsem si trochu upravit ty přednatavené klávesy, a tý kamery - která je fakt o proti čtyřce hrozná - no musím si prostě zvyknout - není možné jen cvaknout aby se kamera vycentrovala hned/okamžitě za jeho záda - no možná že se to nějak dá nastavit v nastavení hry - no nevím. Taky jsem tam zaznamenal na tomohle pc na kterém to hodlám hrát nějaký grafický bug - ten zavřenej tunel hned na začátku hry místo aby byl vevnitř vzadu tmavej byl světlej. a taky jsem si uvědomil, že hraju nějakou verzy hry kde se hra dá uložit kdekoli ne jen u těch červenejch papírků.

Homecoming - to jsem hrál tu zmršenou PC verzi - lagování ovládání, padání hry, odfláknutý - kontrastující velice špatné textury předmětů s detailněji zpracovaným okolím, postavami, monstry; Přišlo mi to jako taková slátanina bez příběhu bez cíle - začátek zajímavej ale pak se najednou probudí v nějakým kamiónu - když se ho chystá nějaký monstrum zabít a dělá jakoby nic - tak co to sakra je? - to měl bejt jako sen ten začátek nebo co??? (ale pravda, podobně začíná i čtyřka)
---
(moje nové music video - viz sekce Silent Hill 4)

@RXQ79rudax (11.09.2017 07:39): Pri SH 2 treba hlavne nastaviť tú afinitu na jedno jadro, potom to už fugnuje bez problémov. Mal som tam ešte widescreen fix z PC Gaming Wiki a na Win 10 mi to fungovalo bez problémov.

Ale tú 4-ku by som asi toľkokrát nedohral, príbeh bol dobrý, ale oproti prvým 3 hrám mi to až tak nesadlo, Homecoming sa mi páči viacej.

No já se to zatím marně snažím zprovoznit, na tom PC kde jsem zatím zkoušel spustit nějaké verze co jsem si stáhnul z uložto - tak mi po chvíli začne praskat/loupat zvuk nebo se zvuk i hra úplně sekne i po instalaci nějaké té záplaty na problémy se zvukem, jiná verze mi po instalaci té záplaty pro změnu nešla vůbec spustit.
------
tak už jsem to vyřešil - na youtube jsem našel video jak na to - stačí program spustit v kompatibilitě pro W XP, a jako administrátor po spuštění hry otevřít správce úloh - a té hře nastavit aby používala jenom jeden CPU.

- jen co skončím se čtyřkou se pustím na dvojku - čtyřku si plánuji teď dohrát několikrát za sebou, abych získal všechny konce a kostýmy pro slečny, a popřípadě ještě dát speedrun abych získal co nevětší počet hvězdiček a získal taky ten malej kulomet.
(jedno dohrání SH 4 - herní doba kolem 20 hodin)
-------
někde jsem čet ňáký stížnosti na kameru - ten pohled se stejně jako u SH 4 dá otočit dopředu - kamara se přesune za jeho záda, pomocí stísknutí klávesy pro rozhlížení se

[neexistující komentář]: Hele malá rada...buď to dohraj a pak tu piš koment a hodnoť to nebo to smaž...má to vypovídací hodnotu nula a akorát tu tím zbytečně zasíráš prostor.

[neexistující komentář]: takovej matoucí koment, zezačátku to vypadá že bude nadávat a pak vlastně napíšeš, že je to nejlepší díl série.

Je niekde na internete spísaná nejaká kompletná analýza a vysvetlenie všetkého čo je v Silent Hill 2? Teraz spätne som pozeral pár videí a všimol som si, že dosť symbolov a vecí som si tam ani nevšimol (čo je škoda), ale fakt ma prekvapuje, ako je to prepracované. Ku jednotke som našiel takýto článok.

Konečne som sa po dlhej dobe pustil do tejto série a teraz sa čudujem, že som to tak dlho odkladal. Jednotka bola úžasná, ale dvojka to posunula úroveň vyššie.

Příběh téhle hry, celkové jeho pojetí mě snad nikdy nepřestane udivovat. Kdyby ještě někdy bylo ve výzvě dej si to celé znovu, tak půjdu po téhle hře a třeba to zkusim dojet na ten štastnej konec.

@SilentWolf (13.09.2016 10:06): Ano (s výjimkou předražených krabic někde na eBayi), ano, ne, ne. :-) Afaik vzhledem k právům původní verze už pravděpodobně nikdy znovu nevyjde. Nanejvýš bychom se (PC hráči) mohli (opravdu čistě teoreticky) dočkat toho zmršeného HD remaku.

To je asi nemozne nekde koupit co? Je moralni v teto situaci piratit? :D neni nadeje ve vydani techto SH her na gog nebo steam? Nešušká se neco?

@jones1240 (06.03.2015 23:39): Teaser... Od anglického slova tease. Myslím, že název vysvětluje sám sebe. Teaser má zkrátka uvědomit veřejnost o existenci projektu.
Pro vývojáře a vydavatele je toto čas kdy mají možnost ověřit si očekávání hráčů a případně jejich postoj k čemukoliv co bylo odhaleno.

@jones1240 (06.03.2015 23:39): a ten fakt, že Kojima dokáže přimět lidi, aby si nasrali do kalhot :D ale stejně to musíš brát jinak. Z počátku nikdo nevěděl o co go. To, že to představuje nový Silent Hill se svět dozvěděl až po týdnu, kdy tu hádanku rozluštil první člověk. Zpočátku to prostě jen vypadalo na nějakou appku, co můžeš mít gratis. Vymysleli to hodně dobře :)

Jo promiň za popletení názvu tak teaser a sám vím že bude výsledek jiný jen že v tom teaseru nevidím vůbec důvod :D Jen že to ukazuje grafické schopnosti apod. :D

Mě osobně se P.T Silent Hills vůbec nelíbí jelikož z dema je to prostě typická ktera sazi jen na lhororekačky lekačkyic vic. Zatim to ani nemuzu brat jako Silent Hill ale je to preci jen demo takže soudit nemůžu.

Plurál mě napadl že by mohl být použit v souvislosti s alternativními realitami. Ono to vypadá že nový SH bude pořádný mindfuck a bude dost zasahovat do hráčovy reality.. Tak trochu si to představuju jako že hra se bude přizpůsobovat tomu jak ji hráč hraje a každý pak bude mít jiný silent hill - v závislosti na hluku, osvětlení pokoje, frekvence jak často ji hráč hraje a co já vím na základě čeho všeho.. ale bylo by to epické..

@jones1240 (05.03.2015 23:14): Kromě toho základního odhalení nijak propojený nejsou. Přiznávám ale že dvojka je příběhově u mě úplně někde jinde než 1 a 3. Jedničku jsem nahlížením do návodu dohrál na psx emulátoru. Trojku jsem ani nedohrál, už to pro mě nebylo moc zajímavý.

@kristmeister (25.01.2015 16:25): ha ha, tak na tohle bych teda nepřišel. :D v pohodě, neřeš. Mě ten název zajímal z toho pohledu, že plurál v japonštině funguje jinak než v jiných jazycích a většinou se nevyjadřuje. Takže mě zajímalo, jestli je plurál v tom originálním názvu nebo ne.

@Wild One (25.01.2015 16:05): hele nevim, ale vím, že to zmiňoval sám Kojima.

Mimochodem ty čísla 7780 když si je otočíš a dáš do anagramu, tak dostaneš slovo tree. Pak si vezmeš ty čísla 204863 a taky je otočíš. Takže máš 368402, podle tree doplníš do čísel, takže dostaneš _ _ R _ _ T _ ....potom najdeš ten dopis kde je podpis J. Takže máš
J _ R _ _ T _. Pak si dáš Amerikaniše Zlaté Stránky a hledáš jméno podle týhle šablony a máš jméno vraha :D

@kristmeister (25.01.2015 15:35): tak to jo :) jinak já P.T. stále nehrál, docela mě to děsí :D ale SH: Alchemilla je parádní. Vyzkoušej, rád si poslechnu nějaký názor. :) O tichých horách jsem nevěděl, zajímavé. Každopádně hra odkazuje asi spíše na tu provincii Shizuoka, pokud vůbec. Jen tak pro zajímavost, nevíš jak se řeknou ty Tiché hory v originále? Hledal jsem to, ale nenašel.

hledal jsem nějaké informace o Silent Hills a našel jsem pár zajímavostí, nevím jestli to tady padlo, ale před časem se tu řešil název. Z níže uvedeného sice nevyplývá,, proč je v anglickém názvu použitý plurál, ale i tak mi to přišlo zajímavé.

On August 12th, 2014, Sony released an interactive teaser P.T. by fake developer 7780s Studio which was made available in PSN exclusively for PlayStation 4. After you manage to complete P.T., its true identity is revealed in a form of a teaser of the new Silent Hill title. The demo is a new concept and has no direct relation to the main title.

Notes:
- P.T. stands for "Playable Teaser"
- 7780s is an encryption of "Silent Hills". Japanese prefecture Shizuoka can be literally translated as "Silent Hill" ("silent" is "shizuka" and "hill" is "oka"). The area of the prefecture is 7780 km².

Z japonského názvu nelze poznat, jestli jde o plurál nebo ne, tak nevím, kde k tomu přišli, případně co to má symbolizovat. Any ideas? Vím, že to tu už bylo, ale kdyby někdo něco našel, tak sem s tím :D

Bral bych kombinaci FPS a TPS.. doma v bytě + venek. Ale nevíme jaká bude story. Ten příběh v P.T. nemusí mít nic společného se silent hills.

A prý střílečka... hehe.. :P

To demo je teda v prvni osobe? Jeste jsem se k tomu nedostal. Me to prijde jako docela dobrej napad. V SH: the room se mi to libilo, jen skoda, ze se jednalo pouze o pasaze v pokoji. Jasne, muze to dopadnout vselijak. Snad to bude mit nejakej napad a nebude to jen bezducha strilecka. Jsem holt vic na exploraci :D

@kristmeister (22.01.2015 22:08): No já právě doufám, že to zůstane z pohledu třetí osoby. Série se vždycky stavěla postavách, nikoli samotném světu a pro takové hry je potřeba pohled třetí osoby. Pokud by to mělo dostat až tak razantní předělávku tak už mohli rovnou dělat novou sérii.

@Wild One (22.01.2015 23:31): ale aby byly kvalitní, neříkám že to musí být Calvin Klein, ale aby vydržely ohnutí se na zem a tu pořádnou nálož, co při hraní vytvoříš :D

Já zas vysloveně nesnáším, když je třeba série, kde prvních pár dílů vyjde na PC a na konzole, ale ty další už jen na konzole...proč? Mě přijde jako kdyby na ty fanoušky ani nemysleli.

@kristmeister (22.01.2015 22:48): aha, tak to jo. Dík, tak snad se dočkáme :) tohle mě neuvěřitelně irituje. Nechápu, proč by to mělo být jen na stupidní konzole (nic ve zlém :D). Doted čekám, až se některé zajímavé projekty (Unfinished swan, Journey, Everybody´s gone to the Rapture apod.) objeví i na PC. Přijde mi, že naopak to není běžné, že by něco bylo jen pro PC. Ha ha, jinak teda spoďáry s logem Silent Hillu fakt musím mít :-D

@Wild One (22.01.2015 22:43): Hele to se neví, původně se myslelo, že to bude jen exklusivně pro PS4, ale pak se objevily dohady, že na nějakém spisu chybělo to exclusive logo, takže můžeme doufat. Každopádně jsem taky někde zaslechl, že možná k sběratelkám budou dávat spodní prádlo s emblémem jako dárek :D

Bude to teda na PC, jo? Novej Silent Hill bych si dal rict. A co Shattered memories a Downpour? Myslel jsem, ze je to jen pro konzole.

No byl jsem zvědavý na všechny díly Silent Hillu a doufal, že tento konečně bude dobrý.
Downpour dobrý byl, ale co mu předcházelo udělalo z velkého pojmu odpadní sérii.
Silent Hills, zdá se, bude restart série, což může znamenat absolutně cokoliv. Nicméně můžeme se aspoň radovat z toho, že Konami konečně dostali rozum a nacpali vývoj hry na její domácí území.

Hlavně je jako supr, že když to rozehraješ podruhý, tak je to zas všechno jiný, takže nemůžeš vsázet na to, že tady ses lekl nebo že tady je to v pohodě :)

Bojím se to dohrát :D každopádně na Silent Hills se těším asi nejvíc ze všech her co to jen jde. Tím že je vydání v nedohlednu naštěstí ta pozornost od hry sklouzla. Ale budu hltat každé info a myslím že to bude návrat ke špičce hororu. Jako šeptat do mikrofonu jméno mrtvé ženské apod.. v závěru se vyloženě říká že hra nás vyděsí a použijí se k tomu nové "hračky" (technologie). Myslím že bude problém to i dohrát. Já měl schýzy jen z toho dema. Ten týden jsem nemyslel na nic jiného.. :D

Co se týče dialogů tak je spíš velkej problém ve špatnym překladu, což je problém u her z Japonska i dneska i když to není tak hrozný jako před 15 lety.

Tak jsem si chvíli hrál s mým hodnocením her. Protože když se nadchnu hodnotím až moc, a pak z odstupem času se divím. A kvůli tomu mi bylo trapné hodnotit tento díl, měl bych další hodnocení nad 90% :D Ale teď už s klidným srdcem můžu.. Stále na to musím myslet..

Jdu si dát znovu trojku, nepamatuju si z ní totiž moc. Ta doba byla mizerná, stalo se pár blbých věcí a tak cokoliv jsem dělal těch pár měsíců bylo jakoby v mlze. :D Takže budu mít skoro nový zážitek.. jen se mi zdá že mi přišla taková nejnormálnější, žádný mindfuck, co se člověk dozvěděl to platilo.. Tak snad po dvojce nebudu zklamán.

Tak a mám to za sebou. Konečně. Téměř všechny díly dohrány. Jen na PS vita mi zbývá ale Vitu nemám takže utřu. Nicméně nejlepší u mě je asi 3 díl spolu s Downpour. A Shattered memories na PSP má taky něco do sebe.

Silent hill 2. Nejlepší a nejmrazivější příběh co jsem kdy hrál. Škoda, že nepojali film v tomhle duchu. Pro mě nesmrtelná klasika..

Ohoho, dojdu večer domů a takový nových příspěvků :-), měl bych mou nej sérii už konečně také dojet :-)

@SilentWolf (30.07.2013 21:33): Jo já začal dvojkou, o tý hře či ději jsem nevěděl prakticky nic, takže velký zážitek hned od začátku:) Hlavní minus pro mě byl že depresivním hrám se snažím vyhýbat.

No pětka mě rozhodila před pár lety.. teď se v depresivních věcech vyžívám a máloco mě šokuje, no a dvojka mě šokovala.. hrát dřív dvojku asi to nerozdýchám :D Ale jak jsem řekl, porovnávat jaksik nemůžu, obě jsou skvělé. Jen pětka tu byla (bohužel) dřív.. A trojka mi přijde taky skvělá ale celkově taková až moc obyčejná.. na to jaké psycha a zvraty se řešily v jiných dílech je nejobyčejnější.. U tohoto dílu mě překvapil ten sexuální kontext, celkově je to hodně dospělé.. silent hill Angely (ta jedna místnost kde jí potkáš), vše je opravdu mrazivé a hnusné..

Hrál jsem 5 i 3, 4 jsem nedohrál a teď 2 až jako poslední prakticky (u jedničky mě štve že se esc vypne celý program a já nejsem zvyklý... mačkám esc prostě furt). A je pravda že homecoming mi přišel nejpropracovanější a všechno, a tím že jsem ho hrál jako první tak mě vzal i ten konec, a to hodně.. A teď mě napadá s tou 5 máte pravdu, já do popisu hry (dával jsem to tu já) psal že boje jsou takové.. plynulejší právě proto že Alex je voják, což ale není jak jsem záhy zjistil, nevím co je officiální popis ale podobnou větu jsem tu do databáze k homecomingu psal já. Tak snad to moc nevadí, právě to že utekl z léčebny je skvělé, a bylo to pro mě nové.. ta apatie postav a všechno, proto mě 5 vzala nejvíc.

A vůbec, homecoming není tak špatný jak všeci píšou, dokonce i 4 se dá. To až ten nový, co na PC ani není, vypadá podle videí příšerně.. (což nic nemění na tom že bych si ho rád zahrál :D ).

@Kubulus (30.07.2013 18:45): Skutečnost, že si v hlavě vytvoří fikci, že je voják, mu nemůže dát schopnosti vojáka. To nějak odmítám žrát. Pokud jsi uzavřen ve své vlastní fikci, že jsi kvantový vědec, po probuzení se jím nestaneš. Vůbec to navazovat právě proto má bojové schopnosti vojáka mi prostě přijde poloprdelní a jako výmluva, proč měnit gameplay.

A jinak, ten příběh možná v jádru nebyl úplně zlý, ale byl špatně odvyprávěný a řada prvků v něm byla blbá. Podle mne zkrátka špatný byl. A co se týče postav, nemůže se s takovou dvojkou ani porovnávat.

@Shoggot (30.07.2013 16:58): Což mi připomíná, proč ten příběh vůbec špatný nebyl. Zabil vlastního bráchu, skončil v blázinci a vzpomínku na to všechno utěsnil fikcí, že byl ve válce. Že má ty schopnosti není nijak nelogické; v Oldboyovi to je v podstatě stejné, když se z člověka, co žil v podstatě jako hikimori, stane najednou badass.