She Remembered Caterpillars

17.01.2017
28.03.2019

She Remembered Caterpillars je logická hra od vývojářů Jumpsuit Entertainment, kde příběh pojednává o vědci, který se pokouší vyléčit svého otce, jehož postihla Alzheimerova choroba. Ovládáte zde malé různobarevné tvorečky, jejichž cílem je dostat se na bílý květ, ze kterého následně odletí do další z celkem 40 úrovní.

Tvorečkové se mohou pohybovat po mostech stejné barvy a procházet bránami barvy odlišné. Výjimku tvoří tvorečkové fialoví, zelení a oranžoví, kteří vzniknou kombinací modrých, červených a žlutých. Ti se dostanou přes všechny mosty, které obsahují alespoň jednu barvu původních tvorečků a projdou bránami, jež neobsahují žádnou z barev původních tvorečků.

V pozdějších levelech se objeví tlačítka ovládající mosty a také stroje, které dokáží odsát barvu z tvorečků tak, že jsou celí bílí a nebo naopak mohou bílé tvorečky obarvit. Bílí tvorečkové se mohou volně pohybovat po celém levelu, ale před vstupem na květ se musí nechat obarvit na libovolnou barvu, aby mohli odletět do levelu dalšího.

V She Remembered Caterpillars jsem se ocitla ve světě, kterému dávají řád barvy. Postupně jsem ovládala tvorečky v třech základních barvách - modrá, červená, žlutá a později se přidala i bílá a černá a kombinace základních barev - fialová, zelená a oranžová. Cílem hry bylo dostat všechny barevné tvorečky na jakési startovací rampy ze kterých mohly odletět, až když byli k letu připraveni všichni.

Myslela jsem si, že půjde o jednoduchou logickou hru založenou na míchání barev tak, že tvorečky spojím. Svět ve kterém se pohybují, mi ovšem naskytl velice složité hádanky, kdy přes různě barevné mosty nebo brány nemohou projít všechny barvy.

Zdánlivě lehká hra mi pěkně procvičila mozkové závity a přiznám se, že u některých levelů jsem hledala nápovědu. Nakonec se mi podařilo splnit hru i se všemi achievementy. Celkově působí tento titul roztomilým dojmem a řekla bych, že mile překvapí.

Pro: prostředí, logické hádanky, design

Proti: občas velmi složité

Jednou, dvakrát do roka si ráda u logický puzzle hry připomenu, jak jsem chyt...hloupá. A tady mi přišlo, že jsem extrémně hloupá. Anebo jsou nějaký levely pekelně těžký. Budu raději věřit druhý variantě.

Je to roztomilá barevná hra, která se dotýká vážnýho tématu. Klidně se dá příběh úplně ignorovat, ale řekla bych, že je to škoda.
Hra má kolem 5 hodin. Je to příjemná zábava tak na dva večery.

Pro: grafické zpracování

Proti: obtížnost