Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Shadow of Rome

Žánr:
akce > 3rd person akce *
akce > stealth akce
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
04.02.2005 PS2
Vývojáři:
Capcom Production Studio 2
Oficiální stránky:
---
Žánrový hybrid japonského studia Capcom, který hráčům nabízel mix akčních gladiátorských zápasů a stealth pasáží.

Ve hře se podíváme do Říma v letech před Kristem a budeme svědky vraždy Julia Caesara. Z tohoto hanebného činu byl posléze obviněn nevinný člověk, otec hlavního hrdiny Agrippa. Ten slouží Římu jakožto centurion v armádě, což ale nevydrží věčně a brzy je nucen se stát gladiátorem, aby měl šanci zachránit svého otce. V jeho poslání mu navíc pomáhá i jeho přítel Octavianus, který je vedle Agrippa druhou hratelnou postavou.

V roli Agrippy si hráč bude moct vyzkoušet gladiátorské zápasy v různých disciplínách, jako jsou například závody vozatajů, týmové souboje, záchranné mise, souboje všichni proti všem a tak dále. Naproti tomu v kůži Octaviana budete muset pečlivě vážit své kroky a proplížit se do bedlivě střežených míst či obstarávat informace. Tento mix herních žánrů by měl sloužit k snížení stereotypu a nabídnout tak slušnou zábavu.

Hra na západním trhu, pro který byla výhradně určena, prodejně propadla a pokračování bylo zrušeno ve prospěch prvního dílu Dead Rising.