@Charllize (12.06.2019 21:30): No já právě počítal s tím, že se nebudou pachtit s překladem SNES verze a představí tam remake, který bude mít angličtinu rovnou a navíc se budou chtít pochlubit, co to na té konzoli umí. Ne, že bych to zrovna já vyžadoval, ale nějak by mi to přišlo logičtější.

Každopádně kupovat skoro za desítku handheld, to fakt ne, už tak mám závazek, že Nintendo 2DS byla poslední herní krtabička, co jsem si pořídil, už tak na ní mám ponakupovaných plno her, na které jsem nestihl ani sáhnout :-) Dokonce mám hříšné myšlenky, že to prodám, ale kvůli Pokémonům a remaku Dragon Questu 7 nemůžu :-)

@Ronik (12.06.2019 21:40): No hlavně bych neřekl, že Switch půjde cestou vydávání SNESovek, na to tu byl už New Nintendo 3DS.
@Ringo (12.06.2019 21:24): Nerozumím proč, ten remake na Switchi samozřejmě vyjde taky (vychází na PC/PS4/Switch). Akorát toho nového anglického scénáře pro remake nejspíš využili k lokalizaci kolekce původních her, která v Japonsku vyšla už dva roky zpátky. Zabili tím dvě mouchy jednou ranou.
@Ringo (12.06.2019 21:24): tak samo ten remake tam muze byt taky, proc by nemohl. Navic switch je na tyhle ,,vykopavky,, idealni, pac na nejake hyper moderni hry moc nema. Viz oznameny zaklinac 3 Playstation 2 edition for switch :)
Fakt to tam dali v původní SNES verzi? Hmm, jako nebudu kvůli tomu kupovat Switch, kdysi dávno jsem to dohrál pod emulátorem. Už tak jsem vyhodil hafo peněz, abych si na SNES mini zlegalizoval Secret of Mana, switch kvůli jedné hře kupovat nebudu :-)

@Ronik (12.06.2019 21:03): Ok, máte pravdu teda. Ale jinak to trochu nabourává mé představy o Switch, protože původní SNEs verzi by uměl i Nintendo DS. Jako samozřejmě je pocta, že to teda fakt dali v té původní verzi, ale myslel jsem, že s remakem, který vyjde na STEAMu, se sračkovali z úplně jiného důvodu :-)
@MickTheMage (23.10.2018 19:00): V Seiken Densetsu trochu souboje zjednodušili, dohrál jsem už hodně dávno, ale jestli se dobře vzpomínám, zmizel ATB prvek. Na druhou stranu pokročil vývoj postav samotných a šlo si vybírat ze dvou možných větví, kudy postavu vyvíjet dále. Naprosto nepochopím, že tahle hra nevyšla na západě, i po technické stránce šlo o vrchol SNESu. Star Ocean a Seiken Densetsu 3 jsou graficky snad nejhezčí hry na SNESu a ani jedna tehdy nepochopitelně nevyšla pro západní trh.

Jinak Star Ocean jsem dohrál jak ve verzi na SNES tak i ten remake na PSP (kvůli SO1 jsem si PSP dokonce kupoval :-) a musím říci, že PSP verze se sice ovládá pohodlněji, ale graficky je hezčí právě SNES verze. Hlavně co se týče cestování po venkovních prostorách. Města ale jsou úžasné i v PSP verzi.
Hmm, ak dobre hladam, tak Seiken Densetsu 3 na databaze este nie je, coz je diel, ktory ma bavil este kusok viac ako tento prvy.
@Drolin (23.10.2018 16:55): Japonské akční RPg jsem vzal docela na milost, ne všechny, ale ty, se specifickým soubojovým systémem. At už je to Seiken Densetsu série, nebo Tales of série. Na akční jRPG mě vlastně překecala Tales of Phantasia a pak Star Ocean 2.

Co třeba nemusím je Kongdom Hearts, to už je takový ten vzorec gameplaye, kterému se vyhýbám.
@Ronik (23.10.2018 14:44): Je třeba si zvyknout. Ony souboje jsou fakt v pohodě, sekneš a ustoupíš a čekáš, než se ti doplní bar, pokud sekneš dříve, zraňuješ jen za minumum HP, takže je třeba čekat na 100%. Ostatní bojují sami. Jediné, co je těžkopádné je kruhové menu, někdy i teď tápu, kde že to vlastně bylo to co chci, ale po pár desítkách minut si to člověk vžije. Já jsem totálně levý na akci, a akční souboje, takže pokud tohle dávám já, dá to každý ;-) Coi se týče remaku, tak je to kalsický remake - ponecháme ducha a motivy, ale hodíme tomu 3D faz=onu, klasická chyba, nicméně, úplně katastrofálně asi nedopadnul. Ale originál je originál. Jestli někdy půjdu do remaku, tak jen z čiré zvědavosti, co je tam jinak a jak se graficky v 3D pooprali s tím, co se mi tak strašně líbilo na Secret of Mana.
[neexistující komentář]: Pěkný koment, škoda, že mi ten souboják přišel hrozně těžkopádný a jen kvůli němu jsem to nechal ležet ladem. Mrzí mě to hlavně kvůli Seiken Densetsu 3, která vypadá fakt skvěle, ale rád bych nejdřív dohrál tohle. Možná někdy dám šanci tomu remaku, ale ten se mi zas nelíbí graficky.