Sang-Froid - Tales of Werewolves

05.04.2013

freeware (dříve placená hra)

Sang-Froid - Tales of Werewolves je indie hra různých žánrů zasazená do 19. století, do prostředí tehdejší Kanady, kterou obývají legendární vlkodlaci. V této nevlídné době se odehrává příběh dvou znesvářených bratrů, kteří musí odložit stranou vzájemné spory a vrhnout se do záchrany své sestry, o kterou usiluje samotný Ďábel.

Herní stránka není nepodobná konceptům Tower Defense her. Střídá se den a noc, přičemž přes den se odehrává především plánování a příprava obraných mechanismů a pastí a také hledání cest, jak postoupit v záchraně sestry. V noci se kamera ze strategického pohledu shora přesune přímo za záda vybraného hrdiny a veškeré předchozí přípravy jsou bohatě zužitkovány při hektickém boji tváří v tvář s vlnami nepřátelských kreatur. Jejich nápor každou noc sílí a je stále těžší dožít se dalšího rána. Naštěstí sílí i naši hrdinové, v boji získávají zkušenosti, díky nimž lze postupně otevírat různá vylepšení a schopnosti z talentového stromu a aby se jim bojovalo ještě komfortněji, za vydělané peníze si mohou nakupovat nové zbraně, či posilovat obranné prostředky.