Sam & Max Season One - Episode 5: Reality 2.0

15.10.2008
17.06.2009
02.12.2020
10.08.2021

Zase ta hypnóza! Lidé propadají kouzlu nové hry Realita 2.0, netušíc, že hra je hypnotizuje a využívá k pomalému ovládnutí světa stroji. Sam a Max musí zlikvidovat jedinou osobu, která je za to zodpovědná - INTERNET! Tentokrát nezůstanou ani nitky herního průmyslu suché. Příběh pokračuje v posledním dílu sezóny.

Duhová fantazie! Tady musela múza někoho pěkně zulíbat, aby vznikl tenhle nápaditý a kvalitou vyčuhující díl. Narážka či vtípek na každém kroku, je vidět že si tu s designem někdo pěkně vyhrál. A nejen to, Max opět hláškuje, co mu scénáristi stačí a dojde i na roztomilá koťátka. V téhle epizodě jsem dokonce přehlížel i drobné problémy série, jako občasnou nelogičnost hádanek a špatnou češtinu/náročnou angličtinu, a jen si užíval tohle internetové dobrodružství. Oujé.
Co do zpracování, je to nejodlišnější epizoda, jelikož zde máme 3 světy. Přechod mezi realitami je parádní a realita 2.0 je úžasná, trochu mi to připomenulo Psychonauty. Příběh je nám, počítačovým hráčům, nejblíže (Co to je ten internet?) a obzvlášť mne pobavil Bosco, jako půlelf:)

Realita 1.5 byla pro mne pekelně těžká, poněvadž textovou adventuru jsem hrál všehovšudy jednu a tak mi trochu trvalo, než jsem to pochopil.

Pro mne bezchybná epizoda a to nejlepší, co mi celá první sezóna nabídla. A samozřejmě opět výborná hudba.

Pro: Všechno. Vážně.

Proti: Trochu jsem se ztrácel v textovce.

Po skvělém minulém díle tu přišel o něco slabší ale pořád skvělý pátý díl který přenese naše hrdiny do virtuální reality která ovládla jejich okolí.

Co v této epizodě je opravdu nové jsou tři světy a přecházení do jiných realit a stím se nejen změní vzhled postav ale do konce i hudba která je v bitové verzi.

Objevují se tu zase nové postavy a to s bandou strojů kteří nás budou provázet i dalšími díly.

Takže jak jsme zvyklí...obtížnost,skvělý humor,virtuální realita,skvělá hudba

Pro: Skvělá hudba,Postavy,Humor,virtuální realita (tím pádem příběh taky),hudba

Proti: Obtížnost