Sam & Max Season One - Episode 2: Situation: Comedy

15.10.2008
17.06.2009
02.12.2020
10.08.2021

Další případ pro detektivní dvojici Sama a Maxe. Moderátorka talk show Myra Stump se zbláznila a již několik dní rozdává svým hostům zadarmo dárky, kvůli čemuž je pasivně agresivní cestou drží jako rukojmí. Našim hrdinům nezbývá nic jiného, než se vypravit do útrob studia WARP TV a podniknout drastické akce. Je Myra Stump opravdu pouze obětí psychické anomálie v mozku? A je televizní průmysl na Sama a Maxe připravený?

Hra je klasická point&click adventura ve 3D prostředí. Podobně jako předchozí díl obsahuje minihry. Příběh pokračuje v dalších dílech sezóny.

Druhá epizoda se odehrává v několika lokacích z první, ale hlavní část v televizním studiu. Humor se tak točí kolem několika snadno zařaditelných televizních pořadů, ve kterých bude ústřední dvojce páchat o něco povedenější vtípky než posledně. Propojení skrz několik známých postav drží obě epizody příjemně pohromadě a začíná se vynořovat i celkový příběh. Bohužel chybí nějaká zajímavější hádanka a tak je mnohem snazší touto epizodou proplout. Několik situací jsem vyřešil čistě odhadem, takže lze pravděpodobně projít každou z nabízených možností. Škoda, v tomto ohledu šlo z příběhu vymáčknout více. Obtížnost předchozí epizody byla rozhodně nastavena vhodněji. Díky tomu zde byla herní doba o něco kratší. Technicky je vše shodné a bohužel i kvalita češtiny je stále nevalná, alespoň jsem ale nenarazil na vyloženě zavádějící překlady. Příběh včetně dialogů a humor jsou zase o něco lepší zde, takže za mě zhruba stejné hodnocení.
Tak. A druhá epizoda je za mnou a musím říct, že se mi líbí víc než první. Vtipné to je více, nejvíce mne pobavil sitcom:) Dokonce se mi nestávaly ty potíže s kamerou, jak píšu u první epizody.

Na druhou stranu, jak už píše Pooky, dost mě naštvaly stejné hlášky, při prohlížení věcí, jako v první epizodě. To by tvůrcům nedalo moc práce a srážím za to 5%.

Pro: Grafika, hudba, vtip, lepší než první epizoda

Proti: Opakování hlášek z první epizody

Druhá epizoda na mě zapůsobila poněkud lépe než ta první. Především mě na začátku překvapilo, že jsou zde ty stejné postavy jako v jedničce (nakonec to ale není vůbec na škodu). Grafika, zvuky dabing to všechno je totožné jako u první epizody (tedy na dobré úrovni). Vtipných situací je zde naštstí více, pořád tomu ale něco chybí.

Pro: Vtipnější než první epizoda, dabing, grafika

Proti: Opakující se hlášky, ještě je stále co zlepšovat

Ták a je tu další díl Sama a Maxe a to v mnohem kratším díle s krapet bláznivým příběhem který je otom že jedna reportérka ve své show drží diváky jako rukojmí ! To hned jde zarazit dvojka chlupatých detektivů. Oproti minulému dílu je zde o hodně víc humoru a ukazuje to že tato serie má co nabýdnout. Tvůrci tu nanás chrlily ruzné dobré nápady jako že si zahrajete v oblíbeném sitcomu s mluvící slepicí nebo si zazpívate s bývalími hvězdami Soda Poppers. Ve hře nenajdete jen staré postavy jako je třeba prodavač Bosco (kterýho mám hodně rád :D) nebo mafiánskej krysák Jimmy ale i zcela nové postavy jako třeba právě zmíněná slepice a Hugo Bliss. No suma sumárům musím říct že se druhý díl opravdu povedl zasmějete se královsky graficky je hra beze změn a je o něco kratší než první epizoda. Takže pokud máte rádi šílený humor tak tahle hra je pro vás jak stvořená. Bohužel promě se to jestě řadí ktěm slabším dílům

Pro: Bláznivý Humor a příběh, Hugo Bliss, Natáčení zabavných pořadů

Proti: opravdu krátké,pořád jde cítit že se hra jestě rozkoukává ale vystrkuje pomalu své ružky :D