Salt

08.10.2013

freeware

Výchozím bodem napínavého děje je neštěstí Královského Poštovního Parníku, který během své existence doposavad vždy úspěšně absolvoval několikero zahraničních expedic kolem světa. Cesta obrovského kolosu kapitána Taylora měla být završena plavbou z Por Adelaidu a vysazením v Londýně. Vlivem větrného a vlnového sevření byla však posádka nucena změnit směr trasy. Přírodní živly nakonec loď zanesly daleko na volné moře, resp. do útrob Jižního ledového oceánu, což se jí stalo osudným.

Po ztroskotání s přibývajícím časem a vyčerpáním se zdecimované posádce šance na přežití stále více snižují až nakonec po několika dních krutého mrazu zůstává jediným přeživším muž jménem Stephen, hrdina této 2D krátké pixel adventury, jež tvoří dramatický a barvitý příběh boje o přežití.

Krom studia Wormwood Studios (Primordia) se na vývoji hry podílel i mistr minimalista pan Ben Chandler.

@kiwizak (05.02.2018 22:17): Mně se Salt popravdě docela líbila, ale je to spíše takové audiovizuální demo, vesměs se jedná o desetiminutovou blbinku v podstatě o ničem, bez nějaké pořádné pointy, příběhu (podobně jako třebas Beacon) a že tu jsou kousky, které dokázaly, že i na malém prostoru toho lze vykouzlit hodně viz. třebas Eternally Us. Vizuálně je to ale hodně zdařilé, atmosféru to má taky hutnou.