Saboteur II

Hrdinný ninja z prvního dílu Saboteur (1986) byl zabit. Na scénu však přichází jeho sličná sestra Nina, s cílem pomstít bratrovu nespravedlivou smrt. Nina bravurně ovládá celou škálu smrtících kung-fu úderů, kterými efektivně eliminuje nepřátele, kteří se jí postaví do cesty.

Výprava Niny za pomstou bratra vede přes několik úrovní, oddělených převážně žebříky. Grafický design je velmi podobný tomu z prvního dílu a nabízí zhruba 700 obrazovek plných akce. Při putování po pevnosti a jejím okolí naleznete spoustu zbraní a střeliva. K úspěšnému dokončení hry je nutno posbírat pásky s čtrnáctimístným počítačovým kódem.

@Zx Atari 500 (04.03.2016 03:12): S dvojkou som to mal podobne kym brat nedoniesol odniekadial mapu (snad bola v casopise Bit?). Potom sme uz vedeli prejst aj dvojku.

Ale jednicku sme prechadzali vsetci Commodoraci aj Spectrumaci co som poznal. Clovek si to postupne opakovanim natrenoval a potom uz len za par minut prebehol, ale je pravda, ze potom stacilo spustit na vyssej obtiaznosti a hned bol problem.

Na přelomu 80. a 90. let, kdy jsme doma měli Didaktika (to byla taková chytřejší kalkulačka) to byla má nejoblíbenější hra. Sice jsem to nikdy nedohrál, ani jsem se o to coby prcek vlastně nesnažil, spíš jsem tam jen běhal po budově, ale ninja (tedy lépe řečeno ninjice) mě strašně bavila a dokázal jsem to hrál v podstatě pořád dokola. Kamarád, který to hrál u nás doma se mnou tomu říkal "sobotér", což mu už zůstalo. Z nostalgie "povinných" 100%, ale radši to nehrajte. :-) Hlavně u takových her je potřeba několikrát zažít "R Tape loading error", jinak to prostě není ono.