Ryū ga Gotoku Ishin!

Yakuza Ishin

22.02.2014

Japonsko, 19. století, období Bakumacu. Blíží se konec šógunátu, v čemž významnou roli sehraje Sakamoto Ryōma, prozatím samuraj nejnižšího ranku. Jeho život ale nabere na obrátkách, když během příprav vládního převratu provincie Tosa dojde k vraždě jeho mentora Yoshidy Tōyi. Aby Ryōma nalezl vraha, přidává se pod falešnou identitou k speciální policejní jednotce Šinsengumi, v jejíž řadách se vrah skrývá...

Ryū ga Gotoku Ishin! je po Ryū ga Gotoku Kenzan! druhým historickým spin-offem série Yakuza/Like a Dragon/Ryū ga Gotoku, který se ale odehrává v pozdější časové periodě než Kenzan a příběhy obou her tak nejsou propojeny. Hra se opět točí kolem reálných historických figur, které ale byly upraveny do podob známých postav ze série – například hlavní hrdina Ryōma je ekvivalentem protagonisty Kazumy Kiryu, své alternativy mají i maniakální Goro Majima či inspektor Makoto Date a další.

Hra se odehrává v městech Kjóto a Tosa, které kromě hlavního příběhu jako tradičně skýtají množství různých vedlejších úkolů a aktivit. Ryōma tak může rybařit, pracovat na zahrádce, vařit či zpívat karaoke a mnoho dalšího. V soubojích Ryōma spoléhá na chladné zbraně a pistole, se kterými se postupně učí nové dovednosti a pohyby.

Stejně jako Kenzan, ani původní verze Ishin se nedočkala západního vydání a lokalizace. V roce 2023 však vyšel remake Ryū ga Gotoku Ishin! Kiwami postavený na Unreal Engine 4, který pod názvem Like a Dragon: Ishin! vyšel i na západě.

Ježiš, jakto že jsem o tomhle vůbec nevěděl? Proč to nemá west release a proč to není na PC? Žakuza z 19.století zní a vypadá celkem šmakozně.