Rusty Lake Hotel

Pamätáte si na sériu browserových klikacích adventúr Submachine? Tieto hry si získali veľkú obľubuvďaka svojim záhadným prostrediam a deju a zaujímavým hlavolamom.

Hry od štúdia Rusty Lake by sa dali označiť za duchovného nástupcu tejto série, keďže majú podobné grafické spracovanie, ale majú v sebe výrazne viac prvkov surrealizmu, ktoré sú ako vystrihnuté z Lynchovej tvorby.

Po sérii krátkych adventúr Cube Escape je Rusty Lake Hotel prvým plnohodnotným plateným titulom štúdia. Dej je na prvý pohľad jednoduchý, na návštevu vám prijde 5 zvieracích hostí a vašou úlohou je pomôcť šéfkuchárovi pripraviť im večeru (pričom netušia, že na večeru sú oni). Celé to ale skončí veľmi zvláštne a hráč netuší čo a prečo sa vôbec stalo.

Našťastie hlavolamy sú na výbornej úrovni, ich riešenie je časo absurdné, ale nie príliš náročné, takže návod som na ne nepotreboval skoro vôbec. Na prípravu každého pokrmu môžete ale tiež nazbierať ďalšie dve ingrediencie, ktoré vám pridajú počet hviezd. Najskôr sa hľadajú ľahko, ale v ďalších úrovniach ich je veľmi ľahké prehliadnúť.

Celkovo ide o slušnú krátku adventúru, ktorá vás pekne potrápi na 2-3 hodiny.

Pro: Grafické spracovanie, nápadité úlohy

Proti: Dlzka, nejasný dej

Skvělá, leč krátká adventura. Uvařit 5 bezvadných večeří nemusí být taková sranda jak se zpočátku zdá, obzvlášť, když ingrediencemi jsou naši hosté!
S chutí jsem se pustila i do následujících dílů a musím uznat, že z tohoto dílu mi bylo nejméně šoufl :D Každopádně hádanky jsou mírně náročné, ale občas se mi stalo, že jsem se prostě zasekla. Když se vám to pak nějak povede, určitě si neřeknete, že to bylo ajsné od začátku.

Pro: vizuál, mírně náročné hádanky

Proti: krátké