Rugby Hero

16.10.2015
29.10.2015

free to play

Rugby Hero je arkádová, postřehová hra pro mobilní zařízení. Jako hráč ragby zde musíte přeběhnout celé hřiště a vyhnout se všem soupeřům. Cílem je přeběhnout takových hřišť co nejvíce při neustále se zvyšující obtížnosti. K tomu vám může pomoci i zpomalení času aktivované sundáním prstu z obrazovky.

Ve hře je žebříček rekordů a odemykatelné týmy s kosmetickou úpravou hráče za splnění různých úspěchů. Za peníze je možné dokoupit odemčení všech týmů, nebo možnost vypnout reklamy, které je potřeba shlédnout pro druhou šanci bez ztráty postupu.

• Android 40
Když jsem Rugby Hero spustil poprvé, říkal jsem si, co je to za blbost. Jakási arkáda, vzdáleně připomínající Raptor (bez střílení) z ragbyového prostředí, kde bylo mým cílem přeběhnout co nejvíce hřišť, a tím získat co nejvíce bodů, nevypadala zrovna lákavě, ale nakonec mě to chytlo.

Zpočátku se mi podařilo přeběhnout postupně pět, devět a nakonec čtrnáct hřišť. Na tomto čísle jsem se na čas zasekl, až jsem se jednou dostal na číslo patnáct a nakonec na třiadvacet. K této metě, která se ukázala jakýmsi mezníkem, protože došlo k neskutečnému navýšení poštu soupeřů a zvýšila se i jejich agresivita, jsem se pak nikdy nepřiblížil.

Musím se přiznat, že jako lovce achievementů mě lákala představa zpřístupnění všech dvaceti týmů. Většina se odemykala pouhým nashromážděním určitého skóre, které se skládalo ze všech předvedených výkonů, ale pro pět národů bylo třeba předvést určitý výkon třikrát za sebou.

Přeběhnout třikrát za sebou tři hřiště ještě bylo v pohodě a i pět nebo sedm hřišť se při troše cviku dalo. Dosažení třikrát za sebou skóre devět a nakonec i deset už ale byla opravdu výzva a právě při odemčení Skotska, na které je třeba to nejvyšší opakované skóre, se mi podařilo dosáhnout mého nejlepšího výsledku.

Po odemčení všech týmů jsem nějak ztratil motivaci. Jak se ukázalo, tyto úspěchy byly mým hnacím motorem. Mé výkony už nebyly tak dobré, hře jsem již nevěnoval tolik času, jako dříve a po několika dalších pokusech jsem se k ní už nevrátil.

Pro: chytlavé, odemykání týmů

Proti: při vyšších skóre zdlouhavé, po odemčení všech týmů ztráta motivace hrát znovu

• Android 45
Obvykle hry na mobilu nehraji, ale když jsem objevil možnost se zúčastnit turnaje DH Masters, říkal jsem si, že to zkusím. A hrou pro tento turnaj byla právě Rugby Hero.

Když jsem hru pustil poprvé, dokázal jsem přeběhnout jen několik hřišť. Říkal jsem si, že na to asi nemám, ale dal jsem tomu ještě šanci. Zkoušel jsem ji hrát vždy v době, kdy jsem měl pár minutek čas a kupodivu jsem se začal zlepšovat. Časem jsem se dostal přes deset a s každým dalším high score jsem si říkal, že dál už to asi nepůjde. Opak byl pravdou a tak jsem se postupně dostal do 17., 21. a 23. úrovně a právě tam to začalo. 23. úrovní totiž začíná to pravé peklo, kde se na hráče hrnou skutečně mraky protivníků. Postupem času jsem se do té proklaté úrovně dostal několikrát, ale pokořit se mi ji podařilo jen jednou s tím, že jsem stejně narazil do protivníků hned po pár metrech v další úrovni.

Nesmím zapomenout zmínit jednu věc, která mě na této hře velmi vadila a tou byla reklama po ztrátě prvního života. Několikrát se mi totiž povedlo se dostat bez ztráty života opravdu hodně daleko. Zhlédnutím reklamy a tedy nucenou přestávkou jsem vypadl z tempa, takže jsem obvykle na druhý život uběhl jen pár metrů, než jsem do někoho vrazil. Na druhou stranu chápu, že reklamou ta hra "vydělává" a tímto krokem vlastně nutí hráče si koupit plnou verzi, ale kdyby ji přeci jen dali např. na úplný začátek každého pokusu, bylo by to pro mě lepší.

Ve výsledku tedy musím říct, že mě hra celkem bavila. Otázkou ale je, jestli by tomu tak bylo, pokud by hra nebyla součástí turnaje. Právě proto jsem se svým komentářem počkal a zkusil si hru po čase zahrát jen tak. A bohužel došlo jen na pár pokusů a konec, hra nadobro mizí z mého mobilu. Ale vzpomínky na mé snažení v turnaji zůstanou. :)