Z ohromných výběrů nejrůznějších tycoonů je právě Roller Coaster tím, který si mě získal nejvíce. Byla to láska na první pohled. Jako dítě jsem miloval poutě, později jsem byl pak přímo u vytržení ze skutečných zahraničních zábavných parků. Jelikož je to do dnes pro mě atraktivní téma, je pro mě zároveň Roller Coaster Tycoon 2 velmi oblíbenou hrou, která si vesele trůní na mých železech napříč časem už pěknou řadu let.

Krom obsáhlého výběru atrakcí, stánků s občerstvením a suvenýry, možností navrhování vlastních drah a kompletní úpravou povrchu celá věc ještě nekončí. Zdánlivé detaily, jako různé typy vstupů a výstupů z atrakcí, barevné provedení, výběr hudebního doprovodu, najímaní zaměstnanců a další desítky povedených vychytávek dávají hráči do rukou nepřeberné množství způsobů, jak si park přizpůsobit k obrazu svému.

Much na kráse má RCT2 málo, přesto se jim bohužel nejde nevyhnout. Úprava krajiny a stavba horských drah je občas záležitostí na dlouhé lokte, zvláště pokud děláte obě editace souběžně. Editor zde nepatří zrovna k nejintuitivnějším ani nejšikovnějším. Nelíbilo se mi také, že jakmile přestanete třeba jen na několik minut rozšiřovat a zvelebovat svůj výtvor, návštěvnost a tudíž zisky jdou dolů velmi rychle. Ne, že by to snad byl nelogický herní prvek, ale přece jen člověku časem dochází fantazie a chuť stále chrlit jednu novinku za druhou. Přesto je RCT2 velmi kvalitní, poctivá a příjemně hra.
Klasika mezi tycoony a nejlepší díl série. To je jasné.
Grafika. Mám rád u těchhle her detaily. Tady jsem měl hody. Každý panáček měl nějakou náladu, chodil na atrakce, jedl, čůral, zvracel. Bylo to celé pěkné, nápadité atrakce, panáčkové a okrasné doplňky. Já, jelikož jsem svině, jsem třeba některého pajace chytl kleštičkama a hodil ho někde na samotku, nebo do vody.
Ozvučení je dobré a je možnost si k atrakci vybrat muziku.
Hratelnost. Vynikající.
Celek tvoří velice vtipnou hru, která dokáže zabavit na hodně dlouhou dobu.
A ještě je tu jedna věc a to jsou: DEŠTNÍKY! Jakmile začne pršet, tak začnou lidi otvírat deštníky. Navíc je můžete při začátku deště zdražit a nahrabat něco navíc. Tohle jsem měl rád.

Pro: Všechno.

Proti: Nic.

RCT 2 patří k nejlepší dílům celé serie. Grafiku, hratelnost a vlastně všechno čerpá z jedničky a jejich datadisků. A přitom je celá hra ještě vylepšená o nové atrakce, nové stánky, nové tématické celky v parcích a spoustu dalšího.
Jak jsem psal už u jedničky, byla radost pozorovat lidi, jak nosí balónky, deštníky různé barvy po parcích. Obchůdky si dělali konkurenci. Docela sranda byla aji zdražit vlez na wc. Lidé odmítali se jít vyčůrat a hledali levnější záchod, který byl třeba na druhém konci parku.

Ve hře nechybí ani vandalismus, hovada, co ničí lavičky, lampy, koše. Na takové je ve hře policie. Která je sice k ničemu, ale klesá aspoň kriminalita, ale bohužel i finance parku, aby měli plat.

Hra je to skvělá, všechno funguje jak má, vše se hýbe, vše má zvuk. Kliknete na kachnu a ona kdaká, koupe se ve vodě, létá. Každý detail je pěkně propracovaný. Hra má úžasnou nezapominatelnou atmoféru a nekonečno možností. Komu se nelibí jen holé parky, může si je vyolepšit domečkama, zahrádkama, plotama, ozdobama, aby park vypadál co nejkrásěji.

Pro: Všechno funguje jak má, vše vypadá tak krásně, klasika

Proti: Je to neuvěřitelné, ale časem se projeví stereotyp

Tahle hra je něco jako když máte 3 roky starou horskou dráhu, tu si uložíte, zbouráte ji a na tom samém místě postavíte úplně tu samou, jako tam byla předtím, dáte tam mírnější zatáčku, aby to nebylo tak intenzivní, a zákazníci si hned myslí, že jde o úplně novou atrakci. (metafora)
-3 +2 −5