V pripade Ro(c)ku Podvrataku jde o jediny mne znamy cesky filmove-herni tie-in, tedy hra, ktera byla vydana spolecne se stejnojmennym filmem.

Ze hra roku 2006 vysla, to mi neuniklo. Jen se mi ji darilo uspesne ignorovat, protoze jsem nasledujici rok a pul uspesne ignoroval i samotny film. Ale rok se sesel s dekadou a kdyz jsem si uz do sbirky poridil takove Hypercore ci Pul kila mletyho, Podvrataci by mi nemeli chybet. No a jak uz to tak byva, hon za funkcni originalkou byl nakonec mnohem zabavnejsi, nez samotne hrani. Diky tomu se muzu pochlubit i vlastnictvim manualu, ktery preteka perlami typu (minimalni konfigurace): "I s touhle srackou to snad pujde, ale bude to jen taktak" (doporucena konfigurace): Tenhle comp by byl super, ale ty vole to mi rekni, co to muze bejt za zazobaneho srace, kdyz ma na takovouhle masinu?(... iXpecka nebo dvoutisicovky - ty vole Marty zadny pecko, to je software, jasny?!)" Pripadne sladky popis ovladacich prvku obrazovky: "Strileni do zmrdu; Rizenin auta plus strileni do zmrdu; Strileni do zmrdu se nekona, zato se s nima bude zavodit; Stelovani a dalsi figle; PRyc z techhle sracek".

No, abych autory nevzal za slovo... tak jen kratce. Strileni z vlastnich nohou je jeste fajn, i kdyz jsem nepozoroval zadny vyrazny zasahovy model. Proste postrilite par nepratel v zaberu, kamera preramuje a jede se dal.

Strileni za jizdy uz je horsi, zasazena auta vesele plapolaji v infernu, ktere ovsem dokaze zatopit i vasi sunce. No a samotne zavodeni je neuveritelna nuda.

Krome samotneho dabingu jsem se dockal i ukazek ze samotneho filmu, kde se dockate nejen titulniho kvarteta, ale i Petra Jandy ci Radomila Uhlire (i kdyz od koho jineho tohle cekat, nez od Centauri Production, viz. intro k Hovnivalum).

No a snad se nikdo nebude zlobit, kdyz vam o tomto titulu prozradim jeste jedno spinave tajemstvi - na disku se totiz vyhriva jisty Starfarce (sic!) a v manualu ani v readme o tom neni ani slovo. Po updatu tehle frasky se hra uracila spustit. Je to nejhorsi cesky prodavana hra? Dost mozna, ale hral jsem uz i horsi...

PS, dokazete si tipnout, ktera z osobnosti ceske herni sceny je dle manualu zodpovedna za design teto hry?