Road to India: Between Hell and Nirvana

Cesta do Indie

16.09.2001
02.11.2012

Americký student Fred Reynolds cestuje do Indie, aby se pokusil nalézt svou přítelkyni Anushu, jež byla unesena. Přitom má pouhé tři dny na to, aby ji našel. Během nich navštíví například Dillí nebo Tádž Mahal. V každém ze tří dnů bude prožívat sen a skutečnost - obojí na vlastní kůži v plně hratelných úrovních, ve kterých občas vyřeší nějakou tu hádanku, aby se při svém pátrání a putování dobral nějakého rozuzlení, s nadějí, že se mu podaří svou přítelkyni zachránit. Kromě deníku a rozhovorů je příběh vyprávěn i enginovými animacemi. Jedná se o klasickou adventuru ze staré školy.

Moje hodnocení je možná oproti jiným trochu přehnané, ale zkrátka si nemohu pomoct. Cesta do Indie totiž byla vůbec první adventurou, která mi ukázala závěrečné titulky a dá se říct, že byla v podstatě i první adventurou vůbec. Tehdy mě upoutala zejména kouzelná grafika dalekého orientu a poměrně zajímavý příběh, který se naprosto odlišoval od všeho, co jsem tehdy měl možnost hrát. Jako naprostému zelenáči mi nevadila jednoduchost, kdy hrou proplouváte zcela plynule a bez záseků. Pokud mne paměť neklame (přece jen už je to nějakých 8 let), tak se zde nevyskytuje ani tolik oblíbený pixel-hunting. Hru sráží jen až neuvěřitelně krátká herní doba a těžko říct, jestli jsem vůbec někdy hrál kratší hru.

Pokud bych měl hodnotit z dnešního pohledu, tak grafika už rozhodně není tak kouzelná, jako kdysi a příběh, který mě tehdy pohltil, je z dnešního pohledu naprosto obyčejný a ničím nezajímavý. Přeci jen zápletka typu "Ahoj miláčku, bohužel se musíme rozejít. Nehledej mě. Ahoj." působí jako z nějaké béčkové telenovely, ale naštěstí to není až tak zlé.

Nicméně hru hodnotím tak, jak na mě zapůsobila tehdy a za tím si stojím ...

Pro: jednoduchý, ale poutavý příběh, pár zajímavých puzzle

Proti: neuvěřitelně krátká herní doba

V průměru dost osobitý adventura z First-person pohledu, která mě zaujala a během pár dnů jsem jí dohrál. Přiznám se, že hru jsem hrál v té době z čisté nudy a tak jsem jí dohrál s návodem. Nemám rád, když si musím mordovat mozkové buňky, když to není potřeba..radši si užiju příběh, který v tomto případě špatný nebyl a dodnes si některé scény pamatuji.

Pro: příběh, tak trošku jiná adventura, puzzle

Proti: velice krátké