Risen 3 - Uprising of the Little Guys

12.08.2014

rozšíření

Příběhové DLC Uprising of the Little Guys je stahovatelný přídavek do Risen 3: Titan Lords, který do základní hry přidává nový ostrov (Ostrov zlodějů) na prozkoumání, známý již z předchozího dílu. Gnómové žijící na tomto ostrově mají trable. Na ostrově proběhla invaze goblinů s cílem nadvlády ostrova. Jedině hráč může vyřešit tuto situaci a pomoct gnómům vystrnadit gobliny jednou provždy z jejich ostrova.

DLC vyšlo v den vydání základní verze, které bylo obsaženo v edicích First Edition a Shadow Lord Edition. Dodatek lze i zakoupit prostřednictvím digitální distribuce Steam.

Opět člověk zavítá na ostrov zlodějů (pravda - hlavní hrdina hry vlastně poprvé). I tentokrát tak lze zkonstatovat, že DLC obsahuje svůj vlastní kus pevniny k prozkoumání i několik vedlejších Q. Velikostí se však Fog islandu rovnat nemůže, myslím si. Možná se pletu.

Problémem tohoto ostrova je podle mě jednak fakt recyklace z Risena 2 a taky jakási univerzálnost NPC - všichni gnomové jsou si neuvěřitelně podobní - jak vizuálně, tak i projevem, hlasem, povahou. To je celkem škoda.

Atmosféra je často laděna spíš komediálně a mnohokrát jsem zaznamenal snahu hráče spíš rozesmát, než před něj stavět nějaké tuhé překážky či herní výzvu.

Autoři se rozhodli ozvláštnit koncept neustálého vybíjení nepřátel stealth pasážemi, který mi přišly poměrně zajímavý nebo aspoň neokoukaný. Jinak se ale jedná o slabší rozšíření, osobně se mi "Fog Island" líbil o něco víc.

70%

Pro: Pozitiva původní hry, nová lokace, stealth ozvláštnění

Proti: Krátký, recyklace ostrova, navzájem podobný NPC, moc snadný