Má to docela zajímavý nápad, který by se ovšem dal vytěžit mnohem více. Největším plusem je jednoznačně závěrečný boss fight, který má správný šmrnc. Zamrzí kratší délka. Kupovat si to samostatně asi nemá cenu, ale pokud pokud jste si základní hru koupili v edici dohromady s DLC tak je to příjemný bonus.

Pro: Samotný nápad, finalní boss fight

Proti: Kratší, nevytěžené dostatečně, jeden puzzle je trochu neintuitivní

• XboxX/S 75
Poté, co jsem dohrál hlavní hru tak koukám, že mi ikonka DLC stále svítí na mapě. Říkám si, to je divný, vždyť tam jsem už byl. Já jsem totiž poté, co jsem vyrobil protijed z nějakého divného důvodu předpokládal, že mám hotovo a vrátil se k hlavní hře. A ejhle, půlka DLC na mne ještě čekala. Baba Yaga je příjemné zpestření dobré základní hry. Závěrečný boj je promyšlený a užil jsem si ho.

Pro: příběh, závěrečný boj

Když jsem si četl název tohoto DLC, tak jsem si říkal, co to asi bude za blbost. A kupodivu se z toho vyklubala dobře zpracovaná "hrobka". Velmi se mi líbí zpracování toho, že za celou touto legendou stojí někdo, kdo používá halucinogeny k dosažení iluze skutečné čarodějnice. Hltal jsem každý nalezený předmět prozrazující další střípky z příběhu. Fakt super nápad.

Samotná délka tohoto DLC je cca hodina, což je vzhledem k původní ceně opravdu velmi málo muziky za dost peněz. Dnes se již naštěstí dá pořídit za rozumnější cenu (plus je automaticky součástí v 20 years celebration balíčku).
To by bylo, abych si DLC s takovýmto názvem nepořídil. Baba Yaga na hráče vybafne dost hustým vizuálem, přičemž nachází se v ní i pěkná řádka dost dobrých nápadů. Absolutně ale nechápu onen Lařin údiv nad tím, že vidí něco tak nadpřirozeného, plus nějakou dobu tomu odmítá uvěřit. Heleď, nebojovala si před nějakou dobou s nějakou tou nemrtvou japonskou princeznou s magickými schopnostmi? Celkově je DLC ale dost krátké, navíc ani zde se zrovna dvakrát nerozdováděli s hádankami. Ovšem ta jedna s jezírkem a dvěma stoupajícími a klesajícími platformami se jim povedla. Celkově bych hodnotil hůř, ale finální hodnocení velice zachraňoval závěrečný boss fight, který byl senzační a velice cool. Chvilku jsem se velice bál, že mě bude čekat něco podobného, jako v závěru Underworldu, ale naštěstí k tomu nedošlo. Navíc i ty deníky, který považuju za jeden z největších mínusů původní hry, mi přišly vcelku zajímavé, opět ale protože se týkali někoho, s kým Lara přijde do styku a není to neviděná postava.

Slušné DLC, které se může pyšnit dobrými nápady, skvělou vizuální podívanou a parádním závěrečným soubojem. Snad jen kdyby to bylo delší, rozvinutější a ještě trochu líp si pohráli s charakterem samotné Yagy. Dodnes by mě ale zajímalo, jak se sakra vznášela v tom svém ježibabovském hrnci a mrskala po mně ty firebally... Vznášející se ostrůvky byly hezky vysvětleny zachycenými platformami na lanech, ale samotná Yaga? Byla snad ona sama taktéž zachycená na nějakém laně? Měla snad jetpack? Házela po mě nevyčerpatelnými molotovy?

Pro: Pěkný nápad, vizuálně cool, závěrečný boss fight

Proti: Krátké, málo hádanek, odbytý konec

Tohle DLC jsem měl jako součást speciální edice. Vzhledem k zasazení do Ruska se použití pohádkové postavy Baby Jagy samo nabízelo. Tomb Raider využívá nadpřirozené prvky jako jsou nesmrtelní válečníci a šíleně mocné artefakty tak můžete hádat jestli jde v tomto případě o realitu nebo nějakou kamufláž.

Při prohledávání skříněk v Soviet Installation jsem z jedné osvobodil Nadiu, která mi řekla, že chce pomoct najít svého dědečka. Jenže je do všeho zapletená právě Baba Jaga. Část DLC se odehrává v základní mapě, ale jinak přidává novou oblast. Kromě hlavní mise obsahuje jednu challenge – musíte sestřelit lucerny a tradičně kompletování dokumentů a survival cache.

Zničení luceren jsem splnil, pár kousků na sebírání mi ještě chybí. Dojde i na jednu puzzle pasáž kdy se hráč musí dostat pomocí plošin na jedno místo. Samotný závěrečný souboj je hodně akční, nabíhají na vás speciální nepřátelé. Ale boj s Babou Jagou není ani tak o slepém střílení jako o využívání prostředí.

Pro: Baba Jaga

Proti: krátký přídavek

Hráno v rámci 20th Anniversary Edition, takže mě to nestálo ani korunu navíc, ale chápu rozhořčení nad cenou DLC, když si za €10 leckdy pořídíte celou hru.

Nicméně Baba Yaga je víc "Tomb Raider" než původní hra samotná. Líbilo se mi celý pojetí toho mýtu, halucinační pasáže byly super a tady jsem teda poctivě "četl" každej sebranej dokument, protože pěkně celej příběh rozvíjel. člověk nemusí bejt uplně Sherlock, aby mu bylo po chvíli bylo jasný, kdo za vším stojí, ale i tak sem si to užil.

Hlavolam mě na chvíli zdržel a tentkrát mi to nezkazila ani věčně napovídající Lara. Při sbírání jednoho blbě dostupnýho dokumentu sem si taky slušně zanervil, protože to bylo snad poprvý v celý hře, kdy se museli věci správně načasovat a rozhodovaly snad desetiny sekundy.

Boss fight se taky povedl a je fajn, že to nebyla jen tupá střílečka. Novej outfit a luk budu ještě muset otestovat, ale ohoz vypadá skvěle.

Za mě snad nejlepší část celýho Rise of the Tomb Raider.

Pro: Zábavnej příběh, pár zasekávacích hlavolamů, boss fight

Proti: Čekání ja respawn druhýho jelena bylo nekonečný :)

Tohle je snad ještě větší zlodějna než Kingdom Come: Deliverance – From the Ashes. Za málo peněz, téměř žádná muzika!

Oceňuji nápad. Není nijak originální, zejména pro člověka, který hrál sérii Far Cry, ale bavilo mě to a celý ten kraťoulinký příběh jsem si užíval. Dokonce jsem se zasekl i u hlavolamu, což bylo v této hře poprvé. Finální "boss fight" nebyl nijak těžký, ale emočně mi dal zabrat, se sluchátky na uších jsem se dost lekal a kvičel jako podsvinče.

Jelikož jsem měl hru v rámci kolekce 20 years nebojaksetojmenuje, dávám krásných 60 %, protože jsem se skutečně bavil. Ovšem představa, že tuhle věc koupím za 10 ojro, to je fakt haluz. A nejhorší je, že úvodní pasáž questu se odehrává v původní hře, takže tohle fakt nedalo moc práce vytvořit.

Pro: celé pojetí Baby Jagy, příběh, hlavolam

Proti: je to krátké, je toho málo, nemohl jsem si postavit vlastní vesnici

Krátký přídavek s jednoduchým příběhem, ve kterém jde Lara po stopách mystické a nebezpečné čarodějnice. Nechybí tu vlastně nic, co bylo v základní hře. Jen je to celé hodně krátké.

Námět mně připomněl jisté vedlejší úkoly v Assassin's Creed Syndicate. Takové ty úkoly, kde pátráte po záhadných přízracích, které přepadávají lidi. Tady ale pátráte po čarodějnici z ruských bájí a to nikoliv jako asasín, ale jako archeoložka. Takže si užijete tradiční prozkoumávání, novou lokaci, skákání, střílení a jednu klasickou hádanku ve stylu "optional tomb". Škoda, že těch novinek není víc. Část přídavku se totiž odehrává ve známém prostředí Soviet installation.

Celkově je to příjemné rozšíření, které pokračuje v nastoleném herním duchu celé hry. Akorát avizované 3 hodiny herního času zvládnete dohrát v pohodě za hodinu a půl. Z toho vlastně vyplývá, že největším negativem tohoto DLC je cena. Pokud máte rádi Laru a seženete Babu Jagu levně, tak směle do toho. Jestli se teda nebojíte proradné ježibaby… :-)

Pro: Fajnové pokračování Lařina dobrodružství

Proti: Docela krátké a drahé

Po krátké prvotní návštěvě nové lokace Wicked Vale se Lara přesouvá do části Soviet Instalation (část původní hry), kde je potřeba navštívit již prolezlá místa a sesbírat určitý počet ingrediencí. Poté se vrací zpět, řeší jeden krátký hopsací puzzle a skáče přímo do finálního souboje s čarodějnicí. Herní doba +-1 hodina...

Jestliže jsem měl dosud Samorosta 2 jako nejhorší hru s poměrem cena/výkon, toto DLC jej naprosto s přehledem překonává. Za 10€ slabá hodinka hraní, to už je solidní rip off.