Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rise of the Robots

prosinec 1994
1995
53
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Píše se rok 2043 a ve světě hraje ve všech oborech prim megakorporace Electrocorp. Roboti jsou běžně využívání a slouží lidem. Electrocorp neustále vyvíjí nové a nové technologie, mimo jiné i umělou inteligenci, což se jim nakonec podaří, je vytvořena bilióny nanobotů a přechovávána v zapečetěné místnosti v největším závodě Electrocorpu - Metropolis 4. Umělá inteligence se rychle učí a stává se všestranným robotem, schopným řídit celé Metropolis 4 dvacet čtyři hodin denně. Navíc také umí spustit každého robota, počítačový systém, jadernou elektrárnu a vojenskou techniku na světě.

UI ale napadl virus EGO, využívající kolektivní podvědomí a všechny její schopnosti zneužil. Všichni lidé v Metropolis 4 jsou zabiti a každý robot i počítač na světě je pod nadvládou EGO viru. Jedinou nadějí na záchranu je cyborg ECO35-2, který je jako jediný vůči viru imunní, neboť má lidský mozek. Ten se musí probojovat přes celý Metropolis 4 a vypnout umělou inteligenci.

Hra Rise of the Robots je bojovka, ve které se v každém zápase utkají vždy dva roboti. Hráč se ujímá cyborga ECO35-2, se kterým se musí probojovat přes několik druhů robotů, jako třeba Loader, Builder, Sentry či Crusher, až ke svému cíli. Hra nenabízí příliš mnoho možností, jak bojovat, což jí bylo v dobových recenzích vytýkáno. V režimu dvou hráčů naleznete jen klasický versus.

Na soundtracku se podílel, byť ne moc, bývalý kytarista Queen Brian May.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.