Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Riddle of the Sphinx: An Egyptian Adventure

67
2 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
06.12.2000 PC
Vývojáři:
Omni Creative Group
Hra se odehrává v Egyptě v oblasti pyramid v Gíze. Uznávaný archeolog Gil Blythe Geoffreys zde objevil pod velkou Sfingou tunel, na jehož konci se nachází dosud neobjevená tajná komora. Kromě toho se mu také podařilo objevit starodávný zapečetěný papyrus. Po přeložení tohoto papyru si však uvědomil, že tímto rozpoutal starověkou egyptskou kletbu. Proto posílá zprávu vám, svému nejlepšímu příteli, a žádá vás, abyste za ním přijeli a pomohli mu zabránit v naplnění kletby.

Riddle of the Sphinx je point & click adventura z pohledu první osoby ve stylu Myst. Mezi jednotlivými lokacemi se přechází skokově. Po většinu hry se hráč pohybuje v chodbách Cheopsovy pyramidy, případně v okolí Sfingy. Podle autorů by měla být jak Cheopsova pyramida, tak i samotná Sfinga zrekonstruována s naprostou historickou i architektonickou přesností.

V roce 2003 bylo vydáno pokračování s názvem The Omega Stone: The Sequel to Riddle of the Sphinx.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 65
Riddle of the Sphinx je dalsi neznamou/zapomenutou 3d adventurou a la Myst, ve ktere se nedockate zadneho rozhovoru a jedina postava (FMV video) se objevi jen v intru a v outru. Puzzly jsou predevsim v prvni casti brutalne obtizne (stopy ukryte v hodinach audio denicku na nekolika MC kazetach ci extremne spatne se ovladajici ciselny zamek), pozdeji spis neskutecne otravne vedeni robotka dloooooooooooooooooooooouhym tunylkem ci prenaseni sesti naberacek pisku.

Zpracovani pohybu je pomerne zvlastni - scen, ve kterych se muzete otacet o 360 stupnu (a omezeni i nahoru a dolu) je jen minimum, ve vetsine pripadu je vyrez obrazovky staticky a hrac se muze maximalne skokove otocit o 180 stupnu. Otresny je zpusob ukladani predmetu do inventare - to musite s kazdym predmetem udelat zvlast - kliknout na predmet, otevrit inventar, presunout na ikonku batohu v levem dolnim rohu a teprve pak je predmet v bezpeci - pokud totiz seberete dva predmety po sobe bez manualniho predani do inventare, puvodni predmet se vraci na misto, kde jste jej sebrali. Pokud chcete predmet pouzit, musite znovu do inventare a dvojklikem predmet uchopit.

Pribehove pozadi hry me prilis nezaujalo, na to, jak bylo vystavene intro jsem samotny zaver spise odzival. Doufam, ze dvojka bude lepsi...
+2