Ricochet Lost Worlds

Rebound Lost Worlds

01.04.2004

Druhý díl arkádové hry ve stylu Arkanoidu. Opět se hráč zhostí ovládání vesmírné lodi odrážející míčky, které ničí kolem povalující se cihly. Cílem každé úrovně je zničení všech základních typů cihel na obrazovce.

Jednotlivé úrovně jsou zasazeny do jednoho ze čtyř různých prostředí a jejich skladba se nesoustředí pouze na statické scenérie, nýbrž z cihel mohou být utvořeny různé pohybující se objekty. Ve 160 úrovních lze nalézt spousty power-upů, používat několik typů lodí s různými bonusy, získávat různé míče (ohnivé, malé, průbojné a podobně).

Později, v říjnu roku 2004, vyšla vylepšená edice Ricochet Lost Worlds: Recharged, která obsahovala jako bonus možnost tvořit a sdílet online své vlastní úrovně.

Výborný předchůdce dokonalého Ricochet Infinity. Bohužel jsem zmiňovaný novější díl hrál dříve, než tento, a proto mě už Lost Worlds tolik nechytl. Z 160 levelů jsem odehrál kolem 70-ti, než se dostavil stereotyp. Docela mi tu chybí možnost ovládání dráhy míčku, jako u mladšího bratřička. Přesto je to ale po stránce hratelnosti jeden z nejlepších arkanoidů, co jsem kdy hrál. Grafika je též na velmi slušné úrovni. Výborná hra na odreagování a nebo na chvilky, kdy třeba není chuť na nějaké "velké" hry. 80%

Pro: hratelnost, grafika, svižnost, možnost nastavení obtížnosti

Proti: nic významného