Revenge of the Titans

14.12.2010

Revenge of the Titans je další hra z populárního subžánru tower defense strategií. Hráč může pouze stavět statické obranné prvky různých druhů (blastery, rakety, lasery), zátarasy, podpůrná udělátka pro věže a rafinérie na těžbu krystalů.

Před misí, kterých je celkem padesát a odehrávají se na různých planetách - Země, Měsíc, Mars..., si hráč vybere jednu ze 40 technologií, což umožní stavět až 29 druhů budov.

RotT obsahuje tři herní módy, klasickou příběhovou kampaň, nekonečný Endless a většinou velmi krátký Survival. Grafika je hezky osmibitová a hudba zní ne-až-tak-osmibitově. Demo ke stažení na oficiálních stránkách.

Tuto hru jsem zkoušel rozehrát dvakrát. V obou případech jsem ji velmi brzo vypnul (po pár misích). Mám pocit, že je to dobrá ukázka, jak může nevhodná grafická stylizace zabít hru. Vše mi tam připadá, že vypadá v podstatě stejně - nepřátelé jsou skoro stejní, budovy jsou skoro stejné, prostředí jsou skoro stejná, všechno je skoro stejné. A tudíž mě to velmi brzy unavilo, unudilo, přestalo bavit. Nenašel jsem jedinou věc, která by mě lákala k pokračování ve hře.

Celkové hodnocení: Nic moc

(Komentář byl původně zveřejněn v roce 2013 v angličtině na Steamu).