Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Return to Mysterious Island 2: Mina's Fate

05.11.2009
2009
76
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Pokračování Return to Mysterious Island začíná přesně tam, kde minulý díl skončil. Helikoptéra, která přiletěla zachránit Minu ztroskotává, takže se Mina opět ocitá na opuštěném ostrově se svým společníkem Jepem, roztomilou opicí, jež tentokrát bude hrát mnohem větší roli. Jep se stává druhým hratelným charakterem a během hry ho budete využívat kvůli jeho citu pro vůně, mrštnosti a schopnostem komunikovat s ostatními opicemi. Mina navíc musí vyřešit ekologickou katastrofu, kterou je ostrov sužován a kvůli níž na ostrovu umírá všechna flóra a fauna.

Hra využívá propojení s iPhonem pomocí malé aplikace, ve které můžete řešit hádanky třeba během cesty autobusem a poté si již vyřešenou hádanku nahrát do PC verze. Zásadnější změny v audiovizuálním zpracování se neuskutečnily, hra je proto nenáročná na hardware.


Poslední diskuzní příspěvek

Jedničku jsem hrál kdysi dávno a hodně se mi to líbilo. Ani jsem netušil, že to má pokračování. Asi se po něm podívám :-)

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 75
Posledni plnokrevna adventura studia Kheops a zaroven i dovrseni pribehu nejen prvniho dilu, ale i nahlednuti do dalsich osudu protagonisty hry Voyage. RtMI2 preteka napady, chvili hrajete za Minu a chvili za opicaka. Iphone bohuzel nemam, takze jsem si slibovane propojeni bohuzel vyzkouset nemohl.

Po graficke strance hra nezklame ani dnes, hudba je nevtirava, ale vetsinou neohromi. Ac se nepovazuji za nejakeho puristu, nova vrstva mytologie nabalena na pribeh Julese Verna mi prilis nesedla. I kdyz autori dodali obrovsky inventar i dostatek predmetu na jeho naplneni vcetne rekombinaci predmetu a ruznorodeho reseni dilcich problemu, dostalo se tu i na velke mnozstvi puzzlu otravnych - nejvic me otravila skladacka na plazi, kresleni symbolu na dvere a stroj, pomoci ktereho se Mina musi naucit porozumeni mimozemske reci.

+6