Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Biohazard: Umbrella Chronicles

13.11.2007
27.06.2012

Re-imagine life in our hands.

Drazí přátelé, vypněte si prosím mobilní telefony, tento večer strávíme ve společnosti výjimečného hosta. Je mi neskonalou ctí v našem úzkém kruhu uvítat přední kapacitu v oboru mutagenů. Přichází doktor Albert Wesker, potlesk, prosím! Možná máte za to, že ho znáte, vězte ale, že ho ještě poznáte. Přišel nám vyprávět temný příběh, zdaleka nejen o nedoceněných plodech své práce pro Umbrella Corp. Myslíte si, že víte první poslední o celé té nešťastná historii, devadesátým osmým počínaje? Nic nevíte! Co všechno ještě zůstává zastřeno ohledně incidentu v Racoon City? Jak naložili Rebecca Chambers a Billy Coen se zmrtvýchvstalým Jamesem Marcusem? Kterak se vlastně dal Chris Redfield dohromady s Jill Valentine a proč spolu nakonec odjeli do Ruska? Pohodlně se usaďte a nechte doktora poodhalit roušku mnoha nových skutečností... První ze dvou stříleček v rámci kolejnicové odnože série Resident Evil částečně reinterpretuje události jejího nultého (2002), předělávky prvního (2002), jakož i třetího dílu (1999) a přispívá tak do barvité šroubovice genomu RE svou vlastní troškou.

Tak jako u hratelností velmi blízkého on-rails titulu Dead Space: Extraction (2009) si nejlépe si zahrajete na ovladačích se snímači pohybu. U Wii verze jde o Remote a Nunchuk s možností nástavce Zapper, v případě PlayStationu zase o ovladač Move s možností Sharpshooter nástavce, byť je první i druhé Chronicles kompatibilní s gamepadem. Ve čtyřech kapitolách rozdělených do částí probíhá ukládání postupu na pevně daných místech. Dobré hodnocení každé z částí podmiňuje odemčení dodatečných úrovní a k dosažení S-ranku je nutné rozbít cestou co jde. Obecně platí, že byste při cestě po předurčené trase měli zastřelit, co se pohne a zároveň využívat omezeného rozhlížení i krátkých zastávek ke sběru nábojů a léčiv. Patnáctka druhů zbraní jde vylepšit až na úroveň čtyři. Nepřátelé zahrnují parazitické, humanoidní i bossovské monstrozity, někdy je ale potřeba vyhnout se nástrahám prostředí - v takových segmentech se hra sama přepíná do pohledu třetí osoby. Nejen strašpytlům je určena místní kooperace, kde mají oba hráči sdílející obrazovku svůj zaměřovač.

V Resident Evil: The Darkside Chronicles (2009) si řekne své agent Leon Scott Kennedy.