Untold Stories nám odkríva určité slepé miesta v príbehu Resident Evil 5. Ďalej rozširuje mód Mercenaries a prídáva Versus mód.

Lost in Nightmares-DLCčko nám odhalý viac udalostí ktoré predchádzali stráte Jill. Zavedie nás späť do domu Oswell Spencera ktorý nám je známy z hry Resident Evil 1, tým pádom tu nájdeme množstvo easter eggov. Toto rozšírenie nemá viac ako hodinu ale aj to mi stačilo nato, aby som bol po celý čas v napätí či na mňa niečo z rohu nevyskočí ( A to sa mi v základnej hre nestalo ani raz ). Voči tým pár nepriateľom ktorý sa tu vyskytnú budete mať väčší rešpekt. Hlavne kvôli nedostatku nábojov a jednej časti dokonca úplnej absencí zbraní. Poslený boss fight nebol nič zložité ( aj ked som ho opakoval asi 5-krát ).
Hodnotenie-80%

Desperate Escape-V tomto rozšírení sa nám odhalia udalosti ktoré nastali potom čo Chris a Sheva oslobodili Jill. V úlohe práve Jill a agenta BSAA Josha sa budeme snažiť utiecť z továrne Tricellu. Znova tu zažijeme tradičnu akciu pri prestrielavaní sa hordami nepriateľov. Posledný last stand na streche továrne mi dal poriadne zabrať ale aj tak nieje toto DLC žiadna výzva. Taktiež neprináša nič nové takže podľa môjho názoru sa nemôže s Lost in Nightmares ani porovnávať. Menšie plus za postavu Douga a poslednú cutscénu.
Hodnotenie-60%

Celkové hodnotenie: Untold Stories neboli nakoniec až taký prepadák, hlavne Lost in Nightmares ktoré ma veľmi príjemne prekvapilo. Desperate Escape naopak nebolo nič super ale aspoň nám mierne zakrilo trhliny v príbehu. A prídavky pre mód Mercenaries som neskúšal pretože si myslím že takýto mód vás môže zabaviť len pokiaľ to hráte viacerý.