Reflex

online > online akce *
akce > 1st person akce
Nehotová verze
2016 PC
Reflex je kompetitivní arénová střílečka, která kombinuje moderní technologii s rychlostí, přesností a svobodou pohybu velikánů žánru. Jednoduše by se dala přirovnat k Quake III Arena či Unreal Tournament. Hra ale samozřejmě vybízí i žánrem nepolíbené jedince, aby si ztracená léta vynahradili právě zde.

Hratelnostně má Reflex nejblíže právě ke Quake - samozřejmostí jsou bunnyhopping a rychlost zvyšující strafe jumping, rocket jumping, a dokonce i plasma climbing; svým arzenálem zbraní hra totiž rovněž neskrývaně vzdává hold právě této značce, takže se vám pod ruce dostane jedna velmi silná melee zbraň, jedna slabá základní střelná zbraň, raketomet, ion cannon, bolt rifle, brokovnice, již zmíněná plasma a osvědčený granátomet.

Hra obsahuje železný základ, a sice Duel, ve kterém si hráči své schopnosti přeměří jeden na jednoho, klasický a týmový Deathmatch, arénové variace všech tří módů (tzn. každý hráč hru začne plně vybaven se všemi zbraněmi a plným štítem, avšak je nemožné cokoliv během hry doplnit a po smrti se na respawn čeká až na konec kola), a vlajkovou Capture the Flag. Dokonce nechybí ani nenásilné závody v módu Race.

Díky přítomnosti online map editoru nové mapy vznikají takřka neustále a ve hře naleznete mimo originální kousky i blízké repliky populárních map z legend žánrů, jmenovitě třeba Campgrounds a Overkill z Quake 3 Arena.

Natočil jsem malou ukázku aktuální podoby hry, patrně hlavně pro toho jednoho zájemce, který si to "chce zahrát", a pro milé kolegy kvejkaře,…