Realms of Arkania: Blade of Destiny

Das Schwarze Auge: Die Schicksalsklinge, Realms of Arkania 1: Blade of Destiny Classic

1993
01.04.1993

Prvý diel ságy zvanej „Northlandtrilogy“ priniesol niekoľko základných konceptov, ktoré potom prevzali i jej nasledovníci. Prvým bol 3D pohľad na svet – mestá, dungeony vyzerali podobne ako v Eye of the Beholder, či Dungeon Masterovi. Cestovanie po svete bolo prevádzané cez mapu sveta, po ktorej sa hráčova družina premiestňovala z jedného miesta na druhé. No a nakoniec riešenie súbojov, ktoré prebiehali v izometrickom zobrazení a na ťahy.

Náčelník orkov zhromaždil všetky kmene, a chystá sa zaútočiť na krajiny ľudí. Hráč je najatý vodcom Thorwalianov, aby našiel legendárny meč Grimring (onen meč osudu z názvu hry) a zabránil tak orkskej invázii do Thorwalu. Avšak, meč bol dávno stratený, zo sveta zmizol spolu so svojim posledným nositeľom Hyggelikom Veľkým. Ak majú byť ľudia úspešný, musí hráč tento meč nájsť do dvoch rokov, inak orkovia zaútočia a všetko bude stratené. Nájsť ho však nebude ľahké. Najprv bude treba nájsť kúsky mapy, ktorá by mala skrývať cestu k onomu pokladu a následne poraziť náčelníka Orkov a jeho poskokov.

@Richmond (25.01.2020 09:30): Co nechapes? Teraz ked som cital ten jeho posledny prispevok, tak to bolo presne ako si ja pamatam prvy diel. A je to presne to, co ma na tom bavilo. :) Samozrejme, pre mna su najlepsie druhe dva diely, teda Star Trail a Riva.

Btw. ja mam taky pocit (ale mozem sa mylit, Blade som presiel len raz a hodne davno), ze ten posledny kusok mapy ani nepotrebujes. Ale nech ma radsej opravi ten, co to ma cerstvo v pamati :)