Rage of Mages II: Necromancer

22.09.1999

Stovky let po poražení démona z Vnějšího světa se znovu začíná šířit zlo, tentokrát na ostrově Yases. Velký mág Skrakan má podezření na nezkušeného mága Urda, kterému po smrti jeho učitele Yokkeho připadla správa ostrova. Skrakan najímá plagatského žoldáka, aby se vypravil na Yases a objasnil původ tajemné magie. A právě tento hrdinský úkol přijímá hráč.

Rage of Mages 2, stejně jako první díl, kombinuje RPG hru s real-time strategií. Hra užívá pohled z ptačí perspektivy. Z RTS přebírá hlavně způsob ovládání jednotek, který je podobný tomu z Warcraftu 2. Díky zapojení dvou nových stran do konfliktu (druidové a nekromanti) hráč navštíví několik nových měst, ty slouží jako centrály, kde mohou hrdinové nakupovat vybavení a v hospůdce získávat nové informace, případně najímat žoldáky. Hráče čeká přes 40 úkolů a platí rovnice 1 úkol = 1 mapa. Mezi levely nejde volně cestovat a každý rozběhlý úkol se musí nejdříve dokončit.

Na výběr jsou znovu jen dvě povolání (kouzelník a bojovník), každé má vlastní dovednosti a vybavení. Kouzelníci se mohou naučit 24 kouzel rozdělených do 5 magických škol (oheň, voda, vzduch, země a astrální). Kouzla jsou od minule mírně obměněná. Válečníci se mohou zdokonalovat v boji s 5 různými zbraněmi, včetně střeleckých. Dovednosti postav se zlepšují používáním dané magické školy nebo typu zbraně. Během putování se k vám přidají další hrdinové.

Rage of Mages II: Necromancer obsahuje jednoduchý editor map, který oceníte hlavně při multiplayeru. Multiplayer lze hrát po síti/internetu až v 16 lidech.

Dvě povolání, náhodně generované předměty (doslova miliony kombinací), spousty potvor...
Nádhera. Jediný problém je "nerozhodné" chování postav, což se dá vydýchat zrychlením hry. Možná i ta grafika by potřebovala vyšperkovat... Ale co je důžité, hratelnost výtečná.
Singleplayer je zde celkem běžný, sice se mise trošku větví, ale nic zázračného. V čem Rage of Mages opravdu vyniká je velmi zábavný mulťáček, kde i ve dvou lidech není o napínavé a zajímavé momenty nouze.
Namátkou si vzpomínám, jak jsme blizárdili dráčka, zkameňovali dvě sukuby a z nedalekého hřbitova přiběhl neviditelný skeldík a zákeřně nás sejmul zezadu. Prostě paráda.

Pro: Multiplayer, tunáž předmětů.

Proti: Šnečí pohyb postav