Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rage 2


Komentáře

« Předchozí Následující »
  • PC 70
První díl jsem dohrál dvakrát a hodně se mi líbil a proto jsem se rozhodl jít i do dvojky, ale hned na úvod musím říct, že se jedná o dvě velmi odlišné hry s naprosto jiným přístupem.

Pokud se někomu líbil Mad Max, Far Cry: New Dawn a bavila ho akce v novém Doomovi, tak tomu bych hru doporučil, ale zároveň bych doporučil počkat, protože samotná hlavní kampaň zabere bez nadsázky tak 3 hodiny plus nějaké 2 zabere přejíždění po mapě a zbytek vyplňuji monotónní vedlejší aktivity. A podle mě se nevyplatí do toho investovat přes 1000 Kč v době vydání, pokud opravdu nespěcháte a nechcete to mít za každou cenu.

S Mad Maxem to má společné vedlejší aktivity. Po mapě jsou rozeseté tábory, kde máte za úkol všechny pozabíjet nebo místa, kde máte najít archu na vylepšení dovedností nebo kde najdete novou zbraň. V každé oblasti jsou pak bedny s krystaly a bedny se součástkami nebo materiálem, které též hledáte dobrovolně. Je to stereotypní, ale motivuje vylepšování postavy a vozidel stejně tak jako to bylo v Mad Maxovi. S Far Cry: New Dawn to má společné, že jsou oboje frenetické akční FPS, kde se v open worldu pohybujete a sbíráte body na to vylepšení (což má i ten Mad Max). Ale pokud jde čistě o tu samotnou akci, tak ta se nejvíce podobá novému Doomovi až na to, že tu střílíte převážně lidské protivníky nebo humanoidní menší mutanty a obludy tu jsou jen jako bossové. Ale musím dodat, že ale při ráně z brokovnice zblízka tu i dokonce protivníci lítají jako ty menší zombie a impové ve zmíněném Doomovi. A zbraně jsou si hodně podobné. Celkově ten pohyb hlavní postavy je identický a máte z toho hodně podobný pocit, ale tady mě ta akce bavila více.

Pak tu jsou také závody a hra nabízí několik vozidel, které si můžete upravovat, ale vše je volitelné. Já upřímně odemknul jen 4 vozidla a vylepšil trochu pouze jedno z nich. Na úpravu je třeba sledovat konvoje a ničit je a vždy si pak jít doplnit munici do města. Také zbraně jsem neměl úplně všechny, i když jsem archy procházel. A zbraně jsou tu taky jakou součást vedlejších aktivit. Pokud pojedete čistě hlavní linku, tak na konci budete mít stejně pouze jen pistol, samopal a brokovnici.

Co se pak týče hlavních misí, tak ty jsou čistý koridor, ale znovu se budu opakovat, že akce je skvělá, takže to vůbec nevadí a pořádně se vyblbnete. Jen zamrzí ta krátká herní doba, že to projdete takhle opravdu za ty tři hodiny. Tam, kde jiné hry mají úvod, tady už jdete na hlavní misi. Člověk si pak myslí, že se něco pokazí a hra se teprve rozjede, ale smůla.

Pak zamrzí grafika, která mohla být lepší. Nepřišla mi vyloženě škaredá (ony dnes hry už celkově vypadají hezky, když jde o AAA titul), ale prostě mohla mít detailnější textury a lépe propracované modely. Když se ale nepozastavujete tak jako celek působí barevně a není zase tak hrozná. Navíc jen kvůli grafiky se hry nehrají, i když já sám přiznávám, že jsem na ni úchylný a uvažuji o přechodu na RTX 2070.

Celkově bych to shrnul tak, že já sám jsem u hry strávil 12 hodin, protože akce je skvělá a plnil jsem dost vedlejších aktiv a vylepšoval si postavu, ale samotná hlavní náplň je hodně krátká a doporučil bych počkat, až hra spadne na nějakých 500 Kč, protože i přes tu skvělou akci je vedlejší část hodně monotónní a jde tu hlavně jen o to střílení.

Pro: akce, vylepšování postavy

Proti: krátká herní doba, asi trochu grafika

+18