Rabbids Go Home

01.11.2009
05.11.2009
30.03.2010

Rabbids Go Home je arkádou určenou především pro mladší hráče. Navazuje na hry Rayman Raving Rabbids a Rayman Raving Rabbids 2, tentokrát se už ovšem hráč bude muset obejít bez postavy samotného Raymana. Hra původně vyšla pro konzole Nintendo Wii a Nintendo DS, PC verze byla vydána přibližně půl roku po nich (v České republice ještě později) a to navíc pouze pro několik málo zemí.

Šílení králíci se tentokrát rozhodli opustit planetu Zemi. Místo, které se má stát jejich novým domovem je Měsíc, pro přemístění se na něj, hodlají postavit na Zemi obří věž, která by k němu dosahovala. Materiálem pro tuto obří věž je naprosto vše, co se jim dostane pod ruky, například nemocniční lůžko s pacientem. Úkolem hráče je právě shromáždění co největšího množství tohoto materiálu.

Hra je rozdělena do čtyř kapitol, každá kapitola obsahuje čtyři mise. Hrací doba jedné mise se pohybuje kolem čtyřiceti minut. PC verze hry neobsahuje multiplayer.

V létě roku 2008 (předpokládám) se objevila první reklama na tuto hru, byla to výborná reklama, možná nejlepší reklama na hru, kterou jsem kdy viděl. Člověk chtěl se po ní hned chtěl ponořit králičího šílenství, které slibovala, chtěl unášet policejní auta, stahovat oblečení z amerických prezidentů (jsem si vědom toho, jak to zní),... Zklamání, které přišlo s oznámením, že hra se na PC nedostane, způsobilo u mnoha hráčů truchlivé bwaah. Jenže před svátky pravděpodobného narození jednoho nejmenovaného Žida, se hra najedna ocitla na českém trhu, v české lokalizaci a za směšný peníz. To u mnoha hráčů způsobilo naopak nadšené bwaaaaah, aby následně zjistil, že ona výše zmíněná reklama byla nakonec o něco zábavnější než samotná hra. Poté už ono Bwaaah přenechal pouze králíkům. Takže tedy hra není sice zábavná neustále, ale pouze velmi často. Jednotlivé mise jsou poměrně nápadité a tvůrcům se do nich podařilo vecpat mnoho různých vtípků, které málokdy působí trapně. Náročnost nijak zvlášť vysoká není, přesto se najde několik misí, které můžou dost pocuchat nervy. Grafika je zastaralá, komiksově stylizovaná. O hudbu se postarali Fanfare Ciocărlia, což se sem skutečně velmi hodí. Hra pro více hráčů zde není, ale vzhledem k ohlasům, které vzbudila u konzolistů, to asi na škodu není. Nejvíce zamrzí tedy skutečnost, že chybí propojení jednotlivých misí v jeden ucelený příběh.

Pro: humor, nápaditost, hudba, vhodné výtvarné ztvárnění (ta nehezká grafika se sem skutečně hodí)

Proti: jedná se vlastně o ošizenou verzi, nemůžete si hru uložit, chybí hra pro více hráčů, chybí propojení jednotlivých misí, chybí toho zkrátka strašně moc