Quell Zen

14.07.2016

Quell Zen je již třetím pokračováním relaxační logické hry Quell. Hra obsahuje všechny logické prvky a nástrahy z předchozích dílů a také nabízí několik nových. Zejména bloky aktivované pomocí symbolů, barevné kameny, které je potřeba spojovat do řady po třech, posuvné bloky s portálem a také nový typ kapky – jedovatá zelená kapka, která za sebou při svém pohybu zanechává plné bloky a tím ucpává herní prostor. K dispozici je přes 200 levelů, včetně celé řady skrytých.

Obdobně jako v předchozím díle Quell Memento, i zde se mezi levely odehrává jednoduchý příběh. Tentokrát prostřednictvím dopisů japonské matky, která doufá v návrat ztracené dcery. Hudba je opět, jak název tohoto dílu napovídá, oddechová a inspirována orientem.

Úžasně oddechová záležitost. Už první Quell mě nadchnul svojí jednoduchostí, a přesto velmi inovativními levely se stupňující se obtížností. Dokončil jsem zatím všechny díly na 100% a těším se, pokud by někdy vyšel další. Zen přidává nové prvky, které dávají hře další hloubku a nutí vás přemýšlet jinak. Nejoblíbenější novinka byl pro mě portál na posuvném kamenu, to úplně měnilo dynamiku celého levelu. Tento díl je navíc doplněn kromě výborné hudby také solidním příběhem. Doporučil bych celou Quell sérii všem milovníkům puzzle her.