@Kwoky (07.07.2017 00:32): Toho jsem si zrovna včera všiml, že tam nemám ani jeden zářez, nějak tomu nerozumím. To je nějaká novinka, protože že bych dosud neměl ani v jednom zápase Capture + Assist + Defense mě docela překvapuje, A nebo tomu blbě rozumím.

@mazar1234 (07.07.2017 01:29): Škoda, přišel jsi o nejluxusnější magořinu za poslední století, večer sem zkusím hodit nějaké videa, byl to masakr. :D
@Steve (07.07.2017 00:28): To už ma napadlo, akože dávať achievmenty podľa potreby.

Akože niekto zahlási, potrebujem taký a taký achievment, toto kolo nič nerobte a ja vás pozabíjam aby som ho dostal.

Ako v online hre proti randomom úplne nereálne (skúsenosti z CS), ale v hre s friendami by to aspoň teoreticky malo byť reálne..... teoreticky.

Skrátka dáme si takú "Achievment session" kde si budeme hovoriť aký achiev potrebujeme splniť a podľa toho sa budeme správať, žiadny stupídny trolling ale kooperácia.

Mimo hry s friendami sa to nedá realizovať, jedine poctivou hrou.

A sorry, že som dnes neprišiel, ale domov som sa dostal o cca 22:00 čo logicky predpokladám, že bolo už dohrané.

Tak jsem měla namysli achievement "Nade Spam" : Win a CA round using the Grenade Launcher.

Máte ho někdo? to stačí když vyhraje můj tým nebo musím být v týmu na prvním místě?
Já dnes bohužel nedorazím, takže pokud budou nějaké technical difficulties, budete to muset zvládnout beze mě :D
Dneska Kwáky dostane na prdel :) odkaz

Večer bych mohl, beztak už budu z turnaje dávno venku :)
@Crash (28.06.2017 06:51): & @Steve (28.06.2017 12:01): Vidíš to, keby sme držali hubu tak sa musíme srať s nejakými chujovinami, stačilo zanadávať a zrazu sa našlo bezbolestné riešenie (ehm, teda uvidíme či to reálne funguje, ale beriem to akože hej).
Ponaučenie do života - Pičovať sa oplatí :-D

Aj keď chcelo by to poistenie, lebo byť závislý na Stevovi je také, ehm, ehm, ako to povedať, !neisté!, hlavne aby nespustil o 19:00 nejaký CS:GO Competitive ako to má vo zvyku.
jinak se omluvám, ale dnes asi beze mě.. pořádně steva zmasakrujte i za mě!
@Crash (28.06.2017 06:51): Mam to tak isto = "Hraji to hlavně kvůli téhle DH partě, samotný QL není až tak můj šálek kávy", s nejakymi random negrami z netu by som to nehral, ale ten zazitok ked odpalim zozadu brokovnicou niekoho koho aj (vacsinou) fyzicky poznam to je uplne iny zazitok.

Podobne to mam aj v Kanterstrajku, hrat to len tak s randomami nie je nic moc zaujimave, ale ked si spomeniem na ten prvy rok, kde sme okupovali server a hrali to 5 vs 5 Demolition DH parta......
uplne iny level zabavy.
Dámy a pánové, Sarno zakouzlil, otevřel porty a hacknul mě do matrixu (nebo tak něco) a můžu zakládat server. V pátek bych to tedy nahostoval. Mějte však strpení, nejsem žádný zdatný console cheater jak Meatball :)

Kdyby se našel ještě někdo kdo má solidní net a přístup k routeru jako já, tak by to bylo asi ideální. Není to žádná věda (když vám Sarno řekne doslova co a jak :D )
Tak místo aby vás Kwoky poslal všechny k šípku, když se tady se Sarnem snaží a vy máte ještě takový řeči, tak mě přes poštu uklidňuje, ať se nerozčiluji. Takovej on je dobrák. A má pravdu, neměl jsem včera dobrou náladu a tahle debata mi jí rozhodně nezlepšila.

Nemám problém zkusit to přes nějakej soft, ani zaplatit tu stovku nebo kolik to je (čímž odpovídám Garionovi), teda pokud nás tam pak nebude jak do mariáše. Hraji to hlavně kvůli téhle DH partě, samotný QL není až tak můj šálek kávy, ale díky vám a té legraci na TS to prostě pro mě má mnohem větší kouzlo, a fakt by mě mrzelo, kdyby to mělo skončit jen kvůli tomu, že jste líný si nainstalovat nějaký software.
@Crash (27.06.2017 21:42): A ty mas problem 100 rocne dat? Podle toho, co Sarno pise, je dost mozne, ze kdyz to zkusi za tyden, nepujde to ani pres ten Evolve (nebo se nepujde pripojit treba polovine lidi). To mi neprijde jako kdovijak neprustrelne reseni.
Bohužel nic jiného nefachalo. Vyzkoušel jsem vše co bylo možné, ten Evolve byla jediná věc co fungovala (a to ještě tak, že ke Kwokymu se nešlo připojit ani přes to). Bohužel, developeři Quake Live se rozhodli, že jejich servery budou mít extra port, címž víceméně poslali doháje všechny, co ten port mají bloklý nebo nemají veřejnou IP. V Mass Effect: Andromeda můžu hry hostovat úplně bez problému, no tady to prostě bez third party programu nejde.
Holt Meatball měl haluz a trefil providera co to neblokuje...
Taky se priznam, ze na to asi kaslu. Dat cca 100 za rok mi tak tragicke neprijde.
Sarno se do toho opřel a vyzkoušel kde co. Bohužel se nám to ale zprovoznit nepodařilo.

Následně jsme vyzkoušeli zatím neplánovanou možnost číslo 6, tedy spojit to přes virtuální LAN programem Evolve (něco podobného jako známé Hamachi). A to se podařilo :)

Takže Sarno v pátek založí server a můžeme pokračovat v tradici. Prosím zájemce, aby
- si nainstalovali Evolve
- vytvořili si účet
- přidali si mě a Sarna do friendů (je možné, že se vám to nepodaří - v takovém případě je potřeba se přihlásit na webu Evolve a udělat to tam).
- Jakmile vás budu mít v přátelích, pošlu vám pozvánku do party (při tom se vám do PC nainstaluje virtuální síťovka a dostanete IP adresu).

Tohle všechno můžeme udělat klidně už dneska, takže s tím prosím nečekejte až na pátek. Nějakou dobu trvá poslání aktivačního mailu, můžou se objevit i jiné dětské nemoci.

Jakmile jste v partě, můžete se na Sarnův server připojit normálně ze hry a nepoznáte rozdíl. Jen bude jiný pán jeskyně než doposud.

Pokud by byl server s heslem, je nutné se připojit pomocí dvou konzolových příkazů:
/password xxx
/connect yyy

kde xxx je staré známé heslo a yyy je Sarnova IP v Evolve (ukazuje se v okně party).

A voilá, kvejgářské čtvrtky žijí dál.
Jako teoreticky ještě můžu zavolat na Podu a ukecat je, aby mi to odblokli.....ale absolutně nemám tucha, jak velkou šanci na úspěch to má.
K bodu 5 - a jak zaručíš, že tam budu mít admin přístup k routeru? Na tom baráku, kde budu bydlet, myslím aktuálně ani žádný router není. :D
Ok, takže předběžně špatně zprávy. Podle všeho to vypadá, že port 27960 jako inbound blokuje můj ISP (nesedím za routerem, tudíž by pro mě měly být všechny porty defaultně "open"). Což prakticky znamená, že u sebe local server udělám tak max za pomoci VPNky, jinak 0 šance.

Takže možnosti máme následující:
1) Potřebujeme někoho, kdo má admin přístup ke svému routeru/port 27960 mu neblokuje ISP a ten by pak zakládal server.
2) Zkusím to přes VPN
3) Pokusím se nahodit ten dedicated server (have mercy, pls)
4) Pronajmeme ten server
5) Složíme se Meatballovi na nový comp v Británii

Port forwarding je banální věc (záležitost tak na minutu-dvě), klidně budu asistovat po teamspeaku.