Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Pyst

35
1 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 3D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
09.10.1996 PC
Vývojáři:
Parroty Interactive
Pyst je parodickou hrou na známou sérii Myst. Hlavní koncept titulu od Parrot Interactive bere v potaz, že se původního Myst prodalo přes čtyři miliony kusů, a tak ostrov již navštívilo velké množství lidí a každý se striktně nechoval podle základních ekologických a dalších, s životním prostředím spjatých, pravidel. Ostrov Pyst je tak přeplněn odpadky, budovy jsou na pokraji zhroucení a graffiti zakrývají důležité nápovědy k řešení všudypřítomných puzzlů.

Samotná hra je kopií Mystu, jen byly přidány některé nové grafické prvky, nová FMV videa a neposlední řadě byla většina puzzlů odstraněna.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 35
Zdráhám se nazvat Pyst hrou (což je až přízračné vzhledem k tomu, co jsem napsal k Real Mystu: "Myst není a nebyl adventura, jen nekonečná řada puzzlů bez jediné postavy, se kterou by se dalo mluvit." Což je sice svatá pravda, ale s porovnáním s Pystem už o Mystu neřeknu křivé slovo.)

Nuže, Pyst je hra bez jediného puzzlu a jediným interaktivním elementem je klikání na jednotlivé elementy herní plochy, které něco rádobyvtipného udělají, nebo naopak čtení/poslouchání pohlednic a dalších textů. Několikrát se vám poštěstí vidět FMV sekvenci (princ Syrup, princ dříve zvaný Prince a nakonec král v podání Johna Goodmana, kterého vidět ve vířivce opravdu nepotřebuji (a který vám oznámí, že "hra" skončila). Těch lokací resp. obrazovek není ani tolik, co by se dalo spočítat na prstech obou rukou. Za tohle že jsem dal patnáct Euro bez poštovného?
+11