Push Push Penguin

2004

freeware

Push Push Penguin je remakem stařičké hry Pengo z roku 1983 a také účastník vývojářské soutěže Retro Remakes 2004. Ledové město napadla banda zlých trollů a unesli většinu její populace, kterou pak zakleli do hvězdných kamenů. Jediní, kdo zůstali nedotčení, je malý roztomilý tučňák Pen-Pen a jeho družka Deda-Deda (charakter pro druhého hráče v multiplayeru). Tento pár se vydá vstříc nebezpečí s cílem zachránit všechny své přátele a nahrát co nejvíce bodů.

Postupně projdete desítky zamrzlých úrovní, v kterých je potřeba porazit všechny nepřátele. Vaší zbraní jsou ledové bloky, které posíláte proti trollům a jiné havěti (u té ale nenastane rozmašírování hned, proto je důležité zamrzlou potvoru dorazit rozbitím ledu). Pokud se tučňák ocitne na kraji herní plochy, může aktivovat "mantinel" k omráčení všech nepřátel v okolí. Po zabití potvory se ze zamrzlých vajíček vyklube nová. Vajíčka jsou vidět a tak nic nebrání likvidaci před vyklubáním.

Většina úrovní obsahuje nepovinný logický prvek v podobě hvězdných kamenů. Ty lze naposílat k sobě, pro záchranu unesených přátel a tučné bodové ohodnocení. Pen-Pen sbírá i jídlo (body navíc), drahokamy (body navíc a lze kompletovat sérii), mince s písmeny B-O-N-U-S (po zkompletování se otevře bonusový level) a powerupy (rychlost, nezranitelnost apod.).

Multiplayer je zastoupen možností hrát ve dvou lidech na jednom počítači.

Vcelku pěkná vzpomínka na osmibity. Ať grafikou, ozvučením, ale i hratelností, která byla u osmibitů, aspoň pro mne, vysoká. Hrát to dlouho by mě asi nebavilo, ale na vyplnění času, když PC na něčem delším pracuje je to ideální, protože to samozřejmě není HW náročné a pochopí to úplně každý.

Původní hra Pengo: video na YT, info na mobygames.

Pro: Zábava, nenáročnost

Proti: Trochu nuda