Prospekt Overhaul Mod k základnímu Prospektu. Já to nainstaloval, ale v nové hře nic, tak jsem zakoupil plnou hru za tři eura. Snad nebude tak slabé.

Instalace ok. Ještě že je tam návod. Jde se hrát.

Tak dohráno. Modifkovaný Prospekt Overhaul Mod. Nechávám si na disku, přičemž neupravený origoš jsem ani nerozehrával a smazal. Nápady tam sice byly, ale provedení fakt hrozné. Asi bude potřeba prubnout opět nějakou klasickou SP mod kampaň.

Hráno bez přítomnosti HL2: Ep 2 na disku, ale spíše doporučuji ji tam mít. Možná to prubnu znovu :)
včera byly na Steamu ještě komenty 2:1 ve prospěch Prospektu. nutno dodat, že ty kladné byly spíše výkřiky, ty záporné se rozepisovaly mnohem více. no a dneska už je to 1:1.

zábavná je poslední věta autorova oznámení: " I am now a game developer :)"
@Garret (komentář): Nehrál jsem, nehodnotím, ale budu na tvůj koment pamatovat. :) Už jen pro to, že jsem byl hodně zvědavý co z Prospektu nakonec vzejde a díky tobě mám celkem jasno. Teď už mě zajímají jen dvě věci - kdy to bude ve slevě a jestli ta sleva bude aspoň o 50% :)
@RNDr. Gunár Pavel (16.02.2016 23:01): můj zdaleka nejoblíbenější je Mission Improbable. dohrál jsem ho 2x a rozhodně si ho zahraju ještě potřetí. vycházel na části, celkem jsou 3 spojené v jednu kampaň.

jinak na těch stránkách najdeš Hall of Fame, kde si určitě vybereš. je to tam udělané přehledně dle oblíbenosti a většinou to opravdu sedí ;)
@Garret (15.02.2016 16:05): Tak proti tomu můžu máloco namítnout. :D Já to koupil, takže drž palce. Mohl bys mi doporučit nějaké HL2 mody, co stojí opravdu zato? Od HL1 jsem jich zahrál dobré tři desítky, teďka nemám přehled. :)

@Gordon (15.02.2016 19:56): To zas nechtěj, co kdyby potřebovali protlačit nějaký gimmick? HL2 byl trojan pro Steam. Jenže ve stavu co teď jsou nejsou po stránce herního vývoje schopni ani toho co Seabrook s Prospektem...

@M.a.t.t. (15.02.2016 11:54): Já přestal věřit, že to vyjde do roku 2020 už v roce 2011 a vidím, že budu muset přidat dalších 10 let.
@RNDr. Gunár Pavel (15.02.2016 11:11): já autorovi rozhodně držím palce, je to husarský kousek, dostat se oficiální na Steam. sice si to nikdy nezahraju, ale nevypadá to nijak zajímavě. z fleku tady vysypu tunu modů, které jsou zajímavější z jediného obrázku, než celý Prospekt trailer. ale jak říkám, držím mu palce. pokud si to lidi koupí, jen dobře.

Valve už v minulosti celkem nepochopitelně zařazovalo oficiální mody do Steamu resp. do svých her, viz např. Cold Stream kampaň pro L4D2, která je naprosto hrozná. přitom existují kampaně, které se vyrovnají a možná i předčí originál. ty ale Valve ignoruje. stejně jako ignorovali Black Mesa, která měla být na Steamu už od začátku. místo toho si to každý zahrál zadarmo a na Steamu tím musely prodeje dost utrpět. což mě osobně dost mrzí, protože to je prostě majstrštyk, za který rád zaplatím.

co se Prospektu týče, stále se tady bavíme o obyčejném modu. autor vezme již existující assety a vystaví na nich amatérskou kampaň... nic víc tohle není. pixelová, ale originální blbinka má tak pro mě větší cenu, než tohle. a to i když pixelové blbinky nehraju a naopak na modech ujíždím rád.
@RNDr. Gunár Pavel (15.02.2016 11:11): Presne tak. Súdny človek si už musí iba nechápavo ťukať na čelo, pretože to akým spôsobom Valve a Newell pľújú na vlastných fanúšikov už dlho nie je vtipné. Že ich štve, že si z nich komunita robí srandu, keď si to pritom zaslúžia? Nemali vytvárať epizódy pre HL2 a nemali sľubovať ani 3 epizódu.

Aj keď niekedy náhodou Half-Life 3 vyjde, moju časom poctivo získanú averziu voči Newellovej osobe to nijak nezmierni.
@Lukaskon (15.02.2016 08:46): Kupuješ značky, nebo hry? Podle toho, cos napsal, tak značkové hry. :)

@Fatality (15.02.2016 09:30), @Gordon (15.02.2016 01:06), @Garret (15.02.2016 00:49): Jinak, co se týče situace kolem HL a vývoje her obecně, tak Valve absolutně selhalo, tragikomické je i to, jak nakonec Gabéna, i takového Laidlawa začalo sejřit vtipkování komunity na jejich účet ohledně vývoje-nevývoje Half-lifu, přitom to samé předtím sami povzbuzovali svými výstupy před komunitou. Jako by snad byly dlouhodobá neschopnost efektivně oddělit herní vývoj od toho obchodu, hardwaru a neochota přijít s AAA hrou, něco úžasného.

Výmluvy, že by hráči hru nepřijali a že Valve chce, aby to bylo fakt něco, pročež tu Epizoda 3/HL3 ještě není, je jen damage control fandů pro společnost, jejíž ředitel asi před rokem prohlásil, že příběhové AAA hry nemají smysl, když lidé hrají DOTU 2, takovou pitomost bych čekal od Patchera ale ne od kulináře Newella.

Jsem vděčný za modery jako jsou lidé z Crowbar Collective (Black Mesa), Tripmine Studios (Operation: Black Mesa, Guard Duty) nebo třeba právě Seabrooka (uvidí se, jaké to bude, ale alespoň to zkusil). Bez jejich úsilí bychom měli už roky velké kulové a nevidím nic špatného na tom, jim za jejich práci zaplatit. Dělají za Valve jejich domácí úkol.
@Fatality (15.02.2016 09:30): Jasně, že je to subjktivní... :D. Mě je úplně jedno co slíbili a co ne. Je tak nějak normální udělat další díl úspěšné hry. A nebo ho aspoň završit. HL rozhodně nemá příběch ukončenej. V podstatě je to dost násilně přetržený. Pokud od toho chtěli mít pokoj EP3 to mohla ukončit a nazdar. To, že sami nechtěj hru pohřbít jen pro to, že nemaj něco dostatečně cool, je debilita. Na co čekaj? To nedokážou dostatčně zaujmout příběhem? Technologie? Fyzika v Portalu 2 byla super. Určitě by to šlo ještě vylepšit. No to je jedno. Každopádně jestli HL3 někdy vyjde, tak vyjde pro generaci, která už to znát nebude. Bude to pro ně novej brand.

TF2, DOTA, CS.GO jsou nepochybně úspěšné hry. Jenže je pro určitou skupinu lidí. TF2 mi absolutně znechutili kloboučkama a craftingem obecně. Dota jde úplně mimo mě. CS.GO občas pustim, ale moc mě nebaví. Hlavně všechny tyhle hry jsou prmárně určený na vydělávání peněz. To je samozřejmě věc valve. Je to firma co musí vydělávat, ale mě by se líbilo, kdyby aspoň jednou za tři roky vydali nějakou hru. Dyť to nemusí bejt Half-Life. Tak ať začnou novou sérii.
@Cobot (15.02.2016 09:22): To je hodně subjektivní :) Pamatuju si, jak Valve hlásalo, že bude jednotlivé díly Half-Life vydávat každých pět let :-D A teď převážně vážně: Valve nikdy neslíbilo třetí díl. Slíbilo Ep 3, to je fakt. Pak byly jen rumors, že místo toho bude trojka. Oficiálně však nic oznámeno nebylo a tak přirovnání k Duke Nukem Forever je hodně mimo mísu. Proč sami pohřbívají značku HL? Právě mi přijde, že ji pohřbít nechtějí (hrou, která by nebyla tak dobře přijata). Podle mě nemají žádný wow efekt, jako v době HL 1 to byl příběh, v HL 2 gravity gun. CS:GO a Dota jsou velmi úspěšné a hry to jsou, neboj :) (jsou na databázi-her přece).
Nemám páru jak kvalitní to bude, ale vůbec nechápu proč z toho Valve dělá polooficiální datadisk. Ultra kvalitních modů do HL je spoustu. Jinak cena je mi ukradená. Když to lidi budou kupovat. Třeba to začne éru placenejh modů. Další pokus Valve jak rejžovat..?

Tohle je dost divnej krok, kterej jen dráždí lidi jako já. Jejich neochota udělat EP3 (dneska pravda už mimo mísu) a HL3 je fakt trapná. Mezi prvním a druhým dílem bylo šest let. Druhej díl ale vyšel už před DVANÁCTI lety! Už jen tři roky a bude to jak Duke Nukem. Proč sami pohřbívaj značku, která je udělala nepochopim. Sice beru, že to není jejich přiorita. Že jedou online gaming a koketujou s hardwarem, ale bejvala to i firma co dělala hry. Dota a CS.GO pro mě nejsou tak úplně hry. Pro mě šlo Valve do kytek v okamžiku, kdy udělali F2P z TF2. Od tý doby kromě slev na steamu neudělali nic dobrýho. Subjektivně.
Škoda, že v názvu není "Half-Life". Snáz by se mi to zasazovalo do universa, snáz bych to považoval za plnohodnotnou hru a možná bych za to byl schopen vysolit těch 10 eur, protože bych si prostě řek, že další HL do sbírky musím mít. :)
@Gordon (15.02.2016 01:06): Tak, je dávno známým faktem, že Valve na hráčích rádo šetří, normální hru, co by nepřipomínala neplacený mod jsme tu od nich neměli od roku 2011. Že nechali pokračování HL2 na Seabrookovi jen podtrhuje fakt, jak nechávají své IP hnít zaživa, nebýt nezávislých moderů-developerů, neměli bychom vůbec nic.

@Garret (15.02.2016 00:49): To možná ano, ale není se čemu divit, leckterá pixelartová blbinka stojí víc.
Tat trochu nevím co si o tomhle myslet... ten dabing G-mana v traileru byl divný na plnohodnotnou hru schválenou přímo od Valve...
no možná jsem to četl na jiný mod a v závěsu četl o tomhle. každopádně žádat si za to 10€ mi přijde docela dost.
mám dojem, že jsem na Steamu četl samé negativní recenze a teď koukám, že tam žádné recenze nejsou... že bych si to s něčím spletl? stojí to za to?