Power Rangers: Super Legends

06.11.2007

TV série Power Rangers, u nás známá pod názvem Strážci vesmíru, slaví 15 let své existence a proto pro fanoušky přichází na trh tato plošinovka, v níž zachraňujete svět před zlem.

Na výběr máte celkem 16 morfujících postaviček ze všech seriálových sérií s rozdílnými vlastnostmi a zbraněmi. Mimo soubojů s cca 30 druhy nepřátel na holé ruce, nepřijdete ani o finálové boje s megazordem proti závěrečným bossům.

Nechybí ani různě po úrovních schované secrety se zajímavým odemykajícím se materiálem v hlavním menu hry, či kooperativní multiplayer na jednom počítači.

Hra u nás vyšla s českým dabingem.

ÚVOD
Občas nastane chvíle kdy chci jen tak v klidu a v oddychu mačkat pár kláves, neřešit příběh, logické hádanky, rébusy či nedej bože používat mozek u her. V takové chvíli padá moje volba na hry které nezaberou moc času a pobaví. Tentokrát padla volba na Strážce Vesmíru.

ROZBOR
Jako malý se přiznám že jsem pravidelně sledoval Strážce o víkendech v TV takže přítomnost těch samých Strážců ze série mě potěšila.
K nim se přidali další z různých sérií a snimi jejich nepřátelé.
Úrovně jsou rozličné(Asie,Vesmírná stanice,Metro...) a ke každé náleží daní Strážci, nicméně každou úroveň si můžete zvolit jakéhokoliv.
V úrovních sbíráte různé secrety za které jste na konci úrovně podle jejich počtu ohodnoceni, ale hlavně po celé úrovni sbíráte energie za které v případě smrti jste oživeni a především na konci úrovně podle počtu energie které máte se vám váš Strážce vylepší.
Nečekejte žádná složitá komba, vcelku jde o mačkaní tří kláves ale i tak se dá vykouzlit pěkná show.
Každý strážce je různě účinný, má různé životy, útok a magii. Nicméně pohyby stejné.
Magie se dobijí bojem nebo power upy ve hře. Funguje na principu Golden Axe (3.stupně)
Vlastně celá hra ve mě evokovala ,,futuristické´´ Golden Axe.
Na konci každé urovně vás čeká boss (boss dané série) kterého porážíte na dvakrát.
Druhá část boje, boj Megazordů, což byl podle mě velký tahák hry je nejhorší část hry.
Boj probíhá mačkáním kláves které se objeví na obrazovce.PROČ??Proč??proč??
Grafika hry se mi moc líbila, vše bylo barevné a mělo takový komiksový nádech.
Hudební doprovod také dobrý, každý Strážce měl k sobě jinou melodii.
Hra je primárně určena pro dva hráče (animace dvou strážců...atd) což je podle mě velká výhoda a i slušná zábava.
Herní doba okolo 3 hodin. Znovuhratelnost tu určitě je, ale jen s kamarádem po boku.

ZÁVĚR
Rozhodně dobrá oddychovka , rozličná prostředí, líbivá grafika a především možnost dvou Strážců dělá s této ,,bojovky´´ poměrně slušnou zábavu. Ve dvou hráčích bych se pohyboval kolem 75% možná 80%. Pro jednoho čistých 70%

BONUS
Ještě jedna věc která mě na většině bojovkách/plošinovkách štve je, že se pěkně mydlíte s nepřáteli a nějaký nepřítel mimo obrazovku na vás střílí!!!
Mé největší povedené Combo na Morfelínech je 76

Pro: Grafika,Hudba,Vylepšování,Multiplayer,Sposta Strážců na výběr

Proti: !!!!!MEGAZORDY!!!!! pro někoho bude délka a možná ,,relativní´´ snadnost