Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Potionomics

17.10.2022
80
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Hráč se ujímá role nezkušené čarodějky jménem Sylvia, jež právě zdědila obchod s lektvary po svém předčasně zesnulém strýci. Místo prosperujícího byznysu na ni ale čeká krachující podnik, na který si už brousí zuby lichváři. S jednou kapsou prázdnou a druhou vysypanou a dluhy kam se podíváš tvrdohlavé hrdince nezbývá nic jiného, než se pokusit obchod zachránit. Naštěstí byla v místním městečku vyhlášena série soutěží s tučnou odměnou za výhru.

Herní náplň spočívá v minihrách a rozhovorech s postavami. Základem je příprava lektvarů, což je napůl věda a napůl umění, kde je nutné vhodně kombinovat suroviny s rozličnými vlastnostmi. Do vašeho obchodu zavítá celá řada klasických RPG postav jako hrdinové, tajemní kouzelníci, nekromanti či různorodé příšerky, které mají své očekávání a požadavky, a se kterými se můžete dohadovat o ceně. Do toho objevujete nové recepty, sbíráte nové ingredience, vylepšujete vybavení obchodu a utvrzujete vztahy s místními obchodníky. Každý začínající podnikatel ví, že zákazníci jsou nároční a vybíraví, konkurence nelítostná a nabídka i ceny se musí neustále upravovat, a proto máte na pomoc rádce v podobě chytré sovy, která je geniálním ekonomem.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Moc pěkná, charismatická hra, po stránce audiovizuálu, příběhu, postav i hratelnosti. Všechno to ale bohužel kazí přehnaně dlouhá herní doba (cca 25 hodin - úplně by stačilo 10), neboť úkolem je sice pokořit pět soutěží, ale zhruba po druhé z nich už vám hra nenabídne žádný nový obsah pro zpestření, takže se pak velmi rychle dostaví stereotyp.

Pro: osobitost, audiovizuál, příběh, postavy, hratelnost

Proti: rychlý stereotyp

+10