Planet Blupi

11.12.1996

Blupíci, malá žlutá lentilkovitá stvoření, si v klidu žijí na své planetce a pěstují rajčata, když najednou z nebe spadne meteorit a začnou se objevovat podivní obří pavouci, kteří pojídají jejich úrodu. To nemůže být náhoda. Zbavení se otravných pavouků bude ale jen první krok k odvrácení neznámých vetřelců.

Ujmete se malé skupinky Blupíků a budete muset pěstovat rajčata a kytičky, těžit dřevo, stavět budovy nebo třeba sestrojovat výbušniny, pasti či dokonce dopravní prostředky.

Planet Blupi je vhodná pro mladší hráče. Projdete si zhruba 30 misí ve 4 různých prostředích. Obsahuje i editor vlastních map.

Mívám bujnou představivost, ale že mě bude bavit, starat se o infantilní vajíčka, o tom se mi nikdy ani nesnilo. Když jsem na Blupíky narazil, byl jsem ještě mládě a zajímaly mě jen fragy. O to větší bylo mé překvapení, když mi kamarád tuhle hříčku přinesl na CD a mě to lapilo! Neuvěřitelné se stalo skutkem a hru jsem projel na jeden zátah. Jednoduché, vtipné a originální. Nemůžu si pomoct, ale tyto škaredě plastické lentilky jsem prostě musel mít rád. I dnes si vybavuju, jak si vždycky blupík pochutnal na rajčeti: "Ňam, ňam".

Blupíkům vděčím za to, že semtam zkusím i nějakou tu infantilitu, která na první pohled vypadá nehratelně. Dnes už tahle hra asi nikoho neosloví, skoro ve všem ji o pár let později přebili Gruntíci, které vám doporučím spíš.

Pro: Originálita, zábavnost a hratelnost.

Proti: Infantilní, někomu nemusí sednout plastická grafika.