Planet Alcatraz

01.11.2009

Planet Alcatraz je 3D RPG v izometrickém pohledu. Příběh se odehrává na planetě Alcatraz, která je obývaná těmi nejhoršími vězni, co jsou odsouzeni na doživotí a vaším úkolem bude ovládat skupinu, která se pokouší utéct. Ze začátku jste sám, časem můžete nabrat nové parťáky.

Souboje v Planet Alcatraz probíhají v reálném čase, hra je postavená na speciálně vyvinutém RPG systému. Questů je opravdu veliké množství, budete například utíkat z vězení, likvidovat některé osoby, podplácet, krást a plnit spoustu dalších úkolů, včetně nabírání nových rekrutů. K tomu budete muset využívat mnoho typů zbraní, předmětů a nebo třeba i vhodných dialogů.

Hmmm, už se mi dlouho nestalo, že by nějaká hra crashla takovým způsobem, že s sebou vzala rovnou i operační systém.

Máte rádi Jagged Alliance 2? Tak Planet Alcatraz je totéž, ale v šedě modrém. Slabší grafika a izometrický pohled dávají hře zajímavou atmosféru. První dva levely jsou takové víc procházkové, další už jsou více na námahu a určování šikovnější strategie. Kolem a kolem, když si to tak dám dohromady, vyjde mi jediný výsledek. Stojí to za to.

Pro: herní mechanismy

Proti: grafika

-4 +2 −6