Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Phobia III

28.05.2002
62
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
freeware
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Chtěli jste si někdy zahrát na Hvězdnou Pěchotu? Tak přesně toto vám Phobia III umožní. Pokaždé se zhostíte nové postavy, protože v této hře se nehraje na hrdiny. Žádné heroické výkony. Jde tu pouze o holé přežití. Jste postaveni na předem dané místo a jediným vaším úkolem je co nejdéle přežít před nekonečnými vlnami nepřátel. Boj je tak vyhrocen o každý milimetr, který se k vám přibližují nepřátelé. Nepřátelé se rekrutují z řad broukoidních, kde, jak už je u hmyzu známo, cílí spíše na kvantitu než na kvalitu. Postupným narůstáním počtu zabitých brouků ve hře, si zpřístupňujete nové mapy. Dále můžete při boji využít různých bonusů, nových zbraní či statickou střílnu, s kterou počty mrtvých brouků narůstají jedna báseň. Hra nakonec obsahuje multiplayer na jednom počítači.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 60
"Tak jsem tu, po broucích ani stopy... Co to bylo za nelidský zvuk?! No už sem cosi leze, no fuj, to je ale odporný. Mňouká to a kvičí, jak když prasokočku zataháš za ocas. Ksindl jeden, jde to po mně... No do fichtla, těch ale je, brouků šupáckejch... Základno, nestíhám je kosit, nateleportujte mi sem nějaké zbraně... Co to má být? Přes zbraně se nedá střílet? Néééé... Základno, další problém, zasekl jsem se o miniaturní mrtvou broučí nožičku a nemůžu přes ní přejít!!! Arghhhhh!!!"

Masakroidní řež inspirovaná Hvězdnou Pěchotou (menu hry se opravdu povedlo) a s hodně přestřelenou obtížností, nebo jste už v jiné hře s pouhými šesti úrovněmi potřebovali na dokončení stovku pokusů a byli nuceni zabít 261172 brouků? Hru mi zkazilo několik záludností, nemožnost střílet přes nesebrané zbraně, zasekávání postavy o titěrné/špatně viditelné zbytky mrtvol, přes exploze a efekty není nic vidět, a úspěch v bitvách silně závisí na náhodně vygenerovaných zbraních.

Phobia není špatná hra, to se jen na tomhle komentáři podepsala má několikahodinová flustrace z neschopnosti dokončit poslední level. Přesto ale spíš doporučím zahrát si českou freewarovku Starship Trooper: New Frontline, která je Phobii velmi podobná.

Pro: Masakr tisícovek brouků, hudba, menu hry.

Proti: Powerup=neprůstřelná zeď, neviditelnost neprůchodných míst, zvuky brouků, pod explozemi postava není vidět, generování zbraní.

+1 +2 −1