Pearl Harbor: Strike at Dawn

2001

Více než arkádově laděná akce Pearl Harbor: Strike at Dawn vyšla v roce šedesátého výročí japonského útoku na americkou základnu v Pacifiku. Hra čítá celkových 15 misí v 3D provedení, jež jsou rozděleny do menších celků. Každá z částí pro vás má vlastní cíl a úkol, po jehož splnění se můžete posunout ve hře dál. V jednom z 9 možných historických amerických letounů budete likvidovat japonské bombardéry za neustálého pronásledování stíhačů. Úkoly vás budou nutit taktéž k útokům na nepřátelské základny a bitevní lodě.

Úvod hry vás přenese do ranního rozbřesku 7. prosince roku 1941, kdy japonské válečné síly obdržely rozkaz k prvnímu útoku na 400 km vzdálenou americkou námořní základnu na Havaji. Více než stovka bombardérů a desítky stíhačů se nikým nerušeni blíží ke svému cíli, k nic netušícím a bezstarostným obyvatelům americké základny...

@jazz1 (23.05.2014 08:03): Já jsem snad někdy kolem roku 2001 hrál demo :) a tak vím, že jde o arkádové létání... Když se koukneš sem na databázi, tak uvidíš, že je tu všechno co lítá označeno za "letecký simulátor" a také by mě docela zajímalo proč někde je v sekundárním žánru arkáda a jinde ne.