Doprdeletohlesiužmusimtakyzahrát!

Signalis, Ragnarök, Somerville, Pentiment, ale prosinec mám myslim volnej.
@SilentWolf (07.11.2022 11:18): To ano, osobně jsem Pathologic také rozehrál vícekrát (prvně kolem 2007, když vyšlo u TopCD za 149 Kč, a pak asi když vyšlo u Score?), ale nepronikl jsme do něj. Ale jistá aura, která se od článku RPS a nespočtu YT rozborů kolem Pathologic objevila, u mě stále vzbuzovala zájem. Naštestí to vyřešil remake, který určité neduhy řeší (a vyřešil) - a proto jsem si mohl přečíst Aimlezzův komentář (i se spoilery :)).

LP určitě nezvažuj (ani hraní na PS4), jako RPG bych to také vůbec neviděl. Zkus rovnou druhý díl na PC.
Vlastně mám den od dohrání Pathologic 2 pocit, že to jde ještě dále jak Disco Elysium (v hloubce i literárních kvalitách), a je to i lepší počítačová hra.
@Drolin (07.11.2022 10:25): To jsou přesně ty komentáře, které mi ty hry prodávají. Ale bohužel Pathologic bych asi nevydržel hrát. Což je děsná škoda, protože ono to zní naprosto dokonale. Trochu mi to popisem připomíná Ruský Silent Hill jako RPG. Možná bych dal někdy dvojku na konzoli, ale PC se mi s ní trápilo. Ten lagfest se nedal.

Zvažoval jsem dokonce, že bych si dal nějaký letsplay, ale něco mi říká, že tohle k tomu není ta vhodná hra.
dik za pomoc...skusal som ist cez tie registre, nepomohlo. nic, hladam dalej, v krajnom pripade idem zasa od zaciatku :)
@IcePickLodger (26.05.2019 23:45): Neskúšal som, iba rýchly google search ->
"The followng registry key exists to keep tabs on whether or not the game has been finished, or
has been played previously.

HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREIce-pick LodgeMor. Utopia
(even for the UK release)

You can browse these values with Regedit ( Start->Run-> and type 'Regedit' minus quotes)

Alternatively, paste the following into a a text file, save it, and rename it to something.reg
(make sure you don't just call it something.reg.txt, you need extensions enabled to do this)

_____ copy after this line ____

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREIce-pick LodgeMor. Utopia]
@="C:\Program Files\Buka\Pathologic\bin\Final\Game.exe"
"FirstRun"=dword:00000000
"BurahCompleted"=dword:00000001
"
ano, je to podmienkou. viem, ze existuje nejaky cheat na tento unlock, ale neviem sa k nemu dopatrat. a hrat opakovane jeden z dvoch scenarov, len aby som sa dostal k tretiemu, sa mi fakt nechce (resp. nedostatok casu)
zdravim, vie mi niekto poradit, ako odomknem scenar Dcera stepi? tuto hru som odohral v minulosti za Doktora aj Haruspika, teraz idem hrat treti scenar, pre zmenu uz v novsej Classic HD verzii. dik!
Zkouší to někdo?

Když se nedívám na světlo tak jakoby zhasne a je v místnosti víc tma. Prvotní dojem, aniž bych ještě ve hře udělal krok.. :D :D točím se kolem a obrazovka bliká protože když je světlo mimo záběr tak fakt trochu pohasne.
Druhá nejočekávanější hra roku a GOTY kandidát!

Tak snad se to povede.
Tak další věc nevím, jak nakupovat nakliknu věci, ale nikde nic o potvrzení to samé, když chci něco vyměnit. Nějaké tady ?
Neví někdo, jak nasadit zbran ? Prej x, ale nic se neděje mám skalpel :D A prostě bud něco dělám špatně, a nebo je to bug, a nebo ?
@Bodkin (22.02.2018 11:09): jo rodina Burakhů - on se vrací domů za svým otcem (byl někde studovat chyrurgii - aby se nučil lépe vykuchávat), a nějcí týpci si ho spletou s nějakým údajným vrahem jeho otce tak na něj hned zaútočej - dva z nich zabije jednoho zmrzačí - jde po něm celé město. (jen v noci na mě přestali útočit sami od sebe - asi v té tmě mě dobře neviděli)

- je to asi nějakej kněz ňákýho řádu, kterej se zabívá věštěním z vyjmutých vnitřností.

Definice výrazu hierophant
podstatné jméno
a person, especially a priest in ancient Greece, who interprets sacred mysteries or esoteric principles.

Definice výrazu haruspex
podstatné jméno
(in ancient Rome) a religious official who interpreted omens by inspecting the entrails of sacrificial animals.

-------
(používám program Dxtory pro zpomalení hry na 60fps, aby nepadala - protože jinak běží na několika stovkách až tisíc fps)
--------
jo a taky v domech na mě neútočí, pokud jim tam před nima tedy něco neukradnu - je třeba je odlákat, aby se koukali někam jinam a pak se kdyžtak plížit taky. (přežíval jsem z nakradeného jídla)
no, já zatím jen to město vyvražďuju ale myslím, že mi to moc dlouho nevydrží - budu muset zapracovat na tý reputaci, aby mi v obchodech vůbec něco prodali, když je nelze vyrabovat;
----
no to mě poser, on uběh ve hře jeden den a všechny rozdělané úkoly se mi vymazaly - tak to abych si to dal znovu přestal se zdržovat zabíjením obyvatel a průzkumem města a kocháním se tou krajinou a šel rovnou k cíli.
tak jsem si to rozehrál poprvé - a musím říct, že mě hra hned dostala - naprosto fantastická/úžasná atmosféra (tajuplná/mysteriózní), hraju schválně tu původní verzi z roku 2005 a ne ten remake z roku 2015 - který plnánuju dát až někdy potom. tady nějako moje hraní na ukázku (asi 3 minutky)
Nebo banda pozérů na perníku - nedávno jsem se to pokusil potřetí rozehrát za další postavy a po pár hodinách to letělo z disku. Gameplay je ubíjející, příběh fatalistický...proč jsem tomu dal 75%?

Jo Bodkine, neměl bys makat na nějaký gamese náhodou? Pokud vím, tak máte zpoždění.
Ice-Pick Lodge je seriozní vývojářské studio nebo jen parta přátel, co bastlí gamesy ve svým volným čase?
@Red (02.09.2017 01:50): Je to ta samá věc co byla na kickstarteru, akorát teď to má o 2ku navíc...

@Ronik (02.09.2017 12:27): Má smysl to hrát, pokud chceš vidět rozdíl v přístupu a nevadí ti clunky gameplay. Těžko soudit, ale vypadá to, že jediné společné věci jsou město, mor a doktor. A ujetost.
Takže pořád platí, že ten Pathologic Classic HD, co je na Steamu, nemá smysl hrát a bude lepší počkat si na ten remake/dvojku?
Viděl jsem jak se to snažil hrát Jim Sterling a i když mu to nešlo, tak mě se ta hra zamlouvala. Určitě něco co bych si zahrál.
Čítal som si popis k hre a teda vypadá to celkom zaujímavo. Doteraz som nevedel, čo je táto hra vlastne zač. Má to tu riadne rozptýlené hodnotenia :)
Ha, takže kromě Pathologic Remasteru (na který byl Kickstarter) se chystá (každou chvílí se má objevit) Pathologic Classic HD, který bude původní Pathologic upravený aby fungoval na nových PC a blablabla. Docela kůůl.
Zrovna Pathologic je hra, kterou jsem měl jako jednu z prvních originálek, ale nikdy pořádně nehrál. Vždy jsem chcípl zezačátku a moc mě nebavilo, že mě honí hrozně čas :) Ale ten remake asi zkusím.
@AiMLEzZz (05.09.2014 09:10): No tak bez těchto kouzel se rád obejdu :)
A už kvůli těmto plánům si rád počkám

There are also several aspects we plan to correct—or rather reconstruct, bringing them closer to our original vision.

There’ll be new quests, events, and plotlines, and some filler quests that were added for the sake of adding something will be rid of.
Graphics will be much better. We’ll do everything we can so that the game looks adequately even ten years from now.
Gameplay will be way more balanced. We’re not talking about making it simpler and survival easier, mind you; but fights used to be annoying rather than tense and emotional, scavenging was very rudimentary, and the economy of a plagued town was hardly a system at all. We plan to change all that, making all these mechanics robust. That doesn’t mean the game’ll become a breeze, it just means we’ll replace artificial challenges with real ones.
Street NPCs will have advanced AIs that’ll make them feel way more alive. Once again, we’re not abandoning the concept of them being “extras” in this play, we just want those extras to perform better.
We’ll also add realistic behavior patterns to the disease.
Localization will be done internally or with the help of trusted outsourcers who are not only native speakers, but also talented writers. We understand that Pathologic is extremely hard to translate, so—once again—we won’t try to do it directly, but rather reconstruct the game in different languages.
@Paul (04.09.2014 21:51): To je zatracená chyba, člověče. Kdo ví, jak ten remake dopadne... i když zrovna Ice-Pick Lodge plně věřím. Rozhodně v něm ale nezažiješ ono kouzlo malého dohledu, škaredé grafiky a nemožnosti nastavit widescreen rozlišení :D.
@Paul (04.09.2014 21:01): Ačkoliv jsem zastáncem remaku, tak nechápu, proč by někdo na DH.cz nehrál Pathologic kvůli zmrvenýmu anglickýmu překladu, když ten českej je naprosto v pořádku. Českou verzi není problém koupit za 150 kč.
@THX (04.09.2014 20:56): potřebuje. Už třeba proto, že ho strašně moc lidí (včetně vlastníků jako já) nehrálo kvůli zmrvenýmu anglickýmu překladu.
A když už dělat novej překlad, tak jsem rád že rovnou vylepšej celou hru.
Jsem z toho upřímně trochu rozpačitý. Ice-Pick Lodge není imo tým, kterému by slušely remaky nebo pokračování. Jeden z nejkreativnějších týmů vůbec by se neměl točit ve vlastní historii, ale experimentovat jako o život dál. Samozřejmě je to instant back na kickstarteru tak jako tak, ale zdráhám se být tak "štědrý" jako v případě předchozího Knock-Knock... Pathologic nepotřebuje remake.
Instabacknuto, koukejte přihodit ať je to co nejlepší, těším se na to.
Bože JO!!! Myslím, že těch 250 tisíc nebude takovej problém. Za 10 minut, co jsem si četl, co tam píšou, jim přibylo 5000, takže to vidím nadějně.
@musa (09.03.2014 22:02): Ahojky,to jo děkuji.Já ho četla,ale když se zaseknu na jednom místě,tak z něj se nedozvím kde a koho mám hledat.Už jsem konečně našla člověka co má udělat pitvu Simona myslím.Mluvila jsem s ním a zase nevím kam jít.Tak je to asi nad mé chápání a pustím se do nějaké stupidnější hry.))
@Phoenix (03.03.2014 18:53): Konkrétní návod kam jít a co přesně dělat jsem nikde nenašla.Zhruba vím o co jde,ale vždy se zarazím na nějakém místě,že nevím koho hledat a kam vubec jít.Nevím jestli tam špatně komunikuji s lidmi a pak mi dotyčná osoba neřekne kde koho hledat....a bloudím a bloudím ulicemi a nakonec umřu.:-DD
@marketa.rasmanova (03.03.2014 16:10): Patch je opravný soubor, který zhusta řeší chybný kód původní hry. Například první verze hry XY obsahuje chybu, která způsobí při načítání určité mapy pád celé hry. Autoři vydají patch (opravný soubor), který chybný kód, způsobující padání, nahradí správným kódem. Oficiální patch na Pathologic asi nevyšel, neoficiální je minimálně na Widescreen (širokoúhlé rozlišení).

Ale jestli máš problém s tím, že nevíš jak dál, tak existuje spousta návodů. Podle nich případně člověk pozná, že třeba došlo k chybě ve hře (ne že bych Tě chtěl strašit).
@Shoggot (04.02.2014 15:52): Já vím, že u východních her byly na kvalitu překladu poměrně časté stížnosti (pravda hlavně v minulosti). Z hlavy si takto vybavuji krom Pathologic třeba Paradise Cracked nebo Planet Alcatraz.

U Pathologic je asi problém v tom, že se jedná o titul opravdu dost mimo mainstreem, takže se asi ani nevyplatí zaplatit opravdu dobrého překladatele (jako by tomu bylo u titulu, kterého je následně možné prodat miliony kopií).
@Bodkin (04.02.2014 13:41): Tuším, že u českého překladu to bylo z ruského. Ruku do ohně za to nedám, ale český opravdu není tak kardinálně zmršený a nesmyslný jak anglický.

@Phoenix (04.02.2014 13:29): Co právě vím od amerických a kanadských kolegů a přátel, tak je to právě tím, že zde konkrétně se ten překlad do AJ fakt odbyl. Místy je to opravdu peklo a chápu, že kvůli tomu jic dost hru odložilo. V AJ jsem to zkoušel, vychováván jsem byl bilinguálně a zrovna v AJ si věřím hodně a je to bolest.